Nejvyšší návštěva sezony 400 diváků viděla čtyři góly, penaltu i červenou kartu, jen nedošlo na korunovaci mistra krajského přeboru. Domácí Všechovice totiž překvapivě padly 1:3 a prvenství si budou muset uhrát v posledním kole na půdě Šternberku.

„Asi na nás dolehla ta tíha okamžiku. Měli jsme zbytečně vázané nohy. Chyběla lehkost a uvolněnost. Asi z toho pramenily chyby, ze kterých jsme dostali góly,“ mrzelo trenéra Všechovic Zbyňka Vinklara.

Jeho tým do utkání vstupoval v roli jasného favorita s deseti výhrami v řadě v zádech. Derby dvou klubů, které ještě před pár lety dokonce fungovaly pod jednou hlavičkou, to je ale speciální záležitost.

„Na derby se vždy těšíme, chtěli jsme soupeře potrápit. Kluci podali týmový výkon, makali a dali do toho všechno,“ pochvaloval si opatovický kouč Michal Koláček a zmínil i tlak, který na soupeři mohl ležet.

„Pro mančaft jsou takové zápasy vždy těžké, chystáte se na to, že jste krůček od titulu, přitom se to dá lehce ztratit. Na druhou stranu my jsme se opravdu pilně připravovali, měli jsme v týdnu tři tréninky a soupeře dobře známe. Máme to kousek a jezdíme se na něj dívat,“ řekl Michal Koláček.

„Počítali jsme s tím, že derby je vždy jiné, je to specifické. Bylo hodně lidí, ověřili jsme si, že když budeme nervózní, vůbec nám to nepomůže. Takové chyby jsme nedělali za celou sezonu, musíme se poučit, zvednout a jít dál,“ dívá se dopředu všechovický Zbyněk Vinklar.

K jistotě titulu stačí jeho Tatranu v sobotu uhrát bod ve Šternberku. To ale bude nelehký úkol. Druhý Lutín hostí předposlední Dolany a měl by zvítězit.

„Určitě chceme vyhrát. Bude to zase něco jiného, Šternberk je fotbalový tým. Rozdáme si to a uvidíme,“ uzavřel Zbyněk Vinklar.

Tatran Všechovice – TJ Sokol Opatovice 1:3 (0:2)

Branky: 93. P. Plešek z pen. - 41. Sehnálek vl., 45. a 60. Durčák. Rozhodčí: Petrásek – Perutka, Pospíšil. ŽK: Hrabovský, Mikulenka, Pavela – P. Klvaňa, Janásek, Hostaša, Kurfürst. ČK: 62. Janásek. Diváci: 400.

Všechovice: Konečný – Pavela, Dluhoš, P. Plešek, Hrdlička – D. Rolinc (63. Mikulenka), Šindelek, J. Plešek (63. Minář), Sehnálek (46. Kelnar) – Hulman (46. Hrabovský), Orava. Trenér: Zbyněk Vinklar.

Opatovice: Vinklárek – Gerhard. P. Klvaňa, M. Rolinc (68. Strnadel). Krumpolc – T. Klvaňa, Zela, Janásek, Durčák (91. Ryška) – Kurfürst (72. Chrastina), Hostaša. Trenér: Michal Koláček.