„Podzim se nám podařil skvěle. Začátek nám sice podle představ nevyšel, potom jsme ale dokázali stabilizovat tým relativně slušnými posilami, rozjeli jsme se a vyšvihli se nahoru. Jsem tedy spokojený po všech stránkách a opravdu si nemohu na nic stěžovat," říká kouč Dukly Pavel Vladař.

Klíčové utkání

V prvních třech kolech to skutečně s týmem vypadalo všelijak, když měl na svém kontě jen jednu výhru a dvě porážky ze hřiště Tovačova a Sokola Stará Ves. Nakonec se ale ukázalo, že alespoň co se týče podzimní poloviny, zůstanou tyto dvě prohry jedinými. Následovala totiž šňůra šesti vítězství v řadě, z nichž hned tři byla o pět branek a více. Díky tomu se Vladařovi svěřenci vyhoupli až na samotný vrchol a v současné době zaostávají pouze o skóre za vedoucími Lobodicemi.

Příprava: Liptovský Mikuláš - Hranice (17.2.2024)
FOTO: Mikuláš z Liptova naděloval. Čtyřmi góly ve své bráně to odnesly Hranice

A právě v přímé konfrontaci s lídrem tabulky si Hraničtí zvýšili své sebevědomí ještě více, když jej na svém hřišti deklasovali hokejovým poměrem 6:1. „To bylo pro nás naprosto klíčové utkání. A pak ještě proti třetímu Černotínu, který jsme porazili venku 2:1. Jen byla škoda, že tomu fotbalu tenkrát nepomohlo i počasí a hřiště bylo dost rozbité. Jinak to ale celkově pro nás byla veliká vzpruha," libuje si.

Docházka? Horší

Pokud se však chce Dukla na této své vítězné vlně udržet i nadále, nebude smět doslova nic podcenit. I proto už v minulém týdnu začala se zimní přípravou. A to i přesto, že se k prvnímu jarnímu zápasu proti pátému Tovačovu postaví až v sobotu 13. dubna.

„V úterý běháme a čtvrtky trávíme na umělce. Zatím ale není tréninková účast úplně podle mých představ. Taková ta základní osa, kterou tvoří zhruba deset lidí, se schází poctivě, se zbytkem ale tak moc spokojen nejsem. Musím to tak ale brát. Máme totiž kluky, kteří slouží v armádě a také vysokoškoláky, kteří dojíždějí zdaleka. Kvůli tomu nebude ani žádné soustředění," popisuje s dodatkem, že stávající kádr by neměl směrem do jara doznat žádných změn.

Rallyslalom 2024 Přerov na bochořském letišti.
OBRAZEM: Rallyslalom na letišti v Bochoři. BMW končily v poli

Konec byl blízko

A nutno také dodat, že ambice na druhou polovinu sezony nejsou vůbec nízké. Spíše by se dalo říci, že jsou ty nejvyšší. „Našim cílem je postup. Kvůli němu jsme se vůbec rozhodli, že do sezony půjdeme. Už to totiž vypadalo, že skončíme a ani se nepřihlásíme do soutěže. Nyní jsme ale odhodláni vrátit Duklu zpět alespoň do okresního přeboru. Myslíme ale i více dopředu. Například na navázání spolupráce s dorostenci třetiligového eskáčka a postupu ještě výše. Zatím je ale prioritou opuštění nejnižší soutěže. Ta by totiž ty dorostence, kteří trénují čtyřikrát týdně, asi moc nelákala," uzavřel Pavel Vladař.