„Dnes jsme trošku propadli. A to proto, že jsme nepředvedli týmový výkon. Spoléhali jsme se spíše na individuality a na to jsme zkrátka doplatili. I tak jsme ale měli dost šancí. Nejsme však dostatečně produktivní, což ale víme," krčil po zápase rameny 35letý kapitán, který do Potštátu přišel až před začátkem jarní části z Melče na Opavsku.

„Sezona jako taková ale dopadla naprosto skvěle. Kluci jsou tady perfektní, držíme při sobě a téměř vždy, když jsme prohrávali, jsme se dokázali dostat do zápasu zpět. Za konečné čtvrté místo jsme opravdu hodně vděční," dodal ale hned nato.

Fanoušci? Nejlepší v okrese!

Nedílnou součástí potštátského klubu a vlastně i jeho zlepšených výsledků z poslední doby jsou i jeho věrní fanoušci, kteří tým na hřišti neúnavně povzbuzují za jakéhokoli stavu. „Jsou super a přiznám se, že jsem to nikde jinde nezažil. Když jsem tady přicházel, tak jsem nevěděl, co od toho čekat. Je tady ale parádní parta. Od fotbalistů až po ty fanoušky, kteří jsou bezpochyby nejlepšími v okrese a na této úrovni možná i v celé republice," pochvaluje si Stančík.

Ukrajinci jako přínos

Další zajímavostí na první pohled možná nenápadného klubu je také fakt, že za něj nastupují do utkání i čtyři borci z Ukrajiny. Kromě gólmana Bohdana Fedorova hrají v poli i Dmytro Shaparenko, Serhii Khrapach a Andrii Papenko. Ti všichni pomohli městečku z Hranicka už k postupu v sezoně 2018/19 a nyní jim pomohli ke čtvrtému místu - tedy nejlepšímu umístění v dějinách.

„Přínos to je pro nás obrovský. Kdybychom ty kluky neměli, tak samozřejmě nemáme ani všechny ty vstřelené branky. Sám Serhii jich dal 30 a Dmytro je zase zkušený bek, na kterém bylo už od začátku vidět, že fotbal umí. Doufám, že za nás budou všichni pokračovat i v příští sezoně," přeje si Stančík.

Chtělo by to gólmany

A jelikož stará sezona skončila sotva před pár dny, ale ta nová se už blíží ke dveřím, aby na ně mohla začít klepat, přišly logicky dotazy i na podobu kádru pro ni. Jak to ale vypadá, v Potštátu mohou být více-méně v klidu. „Tým by měl být i nadále stabilní s tím, že by se měl doplnit o nějaká tři, čtyři nová jména. Potřebujeme hlavně dva kvalitní gólmany. Venku nám teď mnohdy musí chytat útočníci. I já jsem tady spokojený. Mám už přece jen 35 let a chci to tady už jen tak doklepat. Je to tady perfektní. A to i co se týče zázemí pro hráče i fanoušky," popisuje.

Pivo a klobása

A jak by viděl případný postup výš, který by, i s trochou štěstí, mohl Potštát vybojovat po příští sezoně? „Co se týče mě, tak já už bych rozhodně do I. B třídy nešel. Mě ten okres stačí. S klukama si tady dám po zápase pivo, klobásu a žádné další plány už opravdu nemám. Jsem prostě spokojený tam, kde jsem," uzavřel David Stančík.