Už při rozcvičce se začal sedlecký stadion zaplňovat zvědavými fanoušky. Ti se dočkali výkopu v 17 hodin, a i když během druhé půle zmokli, rozhodně nelitovali. Viděli celkem dvanáct branek a vítězství Řepkova týmu 8:4.

Hned z první akce uháněl domácí útočník Došek sám na brankáře Honse a Řepka ho marně stíhal. Pak už však zkušený obránce dirigoval obrannou hru. Do útočení se nepouštěl a nechodil ani na standardní situace. Smůlu si vybral ve 44. minutě, kdy tečoval střelu Kožnara do protipohybu brankáře a Sedlec snížil na poločasových 1:4.

„Ze zápasu jsem překvapený. Přišlo spousta lidí a utkání mělo úroveň. Navíc diváci viděli hodně branek,“ řekl po zápase sparťan Řepka. „Ze začátku mi trvalo, než jsem se rozkoukal, ale pak už se mi hrálo dobře.“

Po jeho teči nakonec skončily v síti dva góly. Domácí ještě zápas zdramatizovali ve druhé půli na 4:6. „První branka domácích opravdu padla po mé teči, ale u té druhé si nejsem jistý, kdo míč hrál. Bylo nás tam více. To se holt stává. Jinak by asi domácí gól nedali,“ usmíval se Řepka.

Výhru Červených Janovic dirigoval exligový útočník Štěpán Kacafírek, který nastřílel čtyři branky. „Děkujeme soupeři, jak se na zápas připravil. Skvělá návštěva je vizitka celého fotbalového boomu. Neděláme to pro sebe a svá ega, ale pro celý okres. Chceme, aby takto plno bylo všude, kam přijedeme. Celý projekt děláme hlavně pro lidi, aby se bavili,“ řekl autor čtyř branek a hrající trenér Červených Janovic v jedné osobě.

Ve druhém kole nastoupí Červené Janovice v sobotu doma od 14 hodin proti Vlkanči, ale zřejmě bez čtyř opor, včetně Martina Jiránka, který odstoupil ze hry už v 17. minutě. „Všichni čtyři kluci si poranili lýtko. To jsem nezažil. Asi byli na masáži, která nedopadla dobře,“ smál se Kacafírek.

Sedlec B - Červené Janovice B 4:8 (1:4, 45. Kožnar, 65. Ďoubal, 74. a 77. Svoboda - 5., 56., 67. a 88. Kacafírek, 10. Uher, 26. a 78. D. Novák, 43. Štěpán). Rozhodčí: Řípa - T. Volenec, Klobása. Diváci: 1000. Sedlec B: Dostál - Fitzbauer (29. M. Poul), Kožnar, J. Poul (60. Žídek), Hyka - Kolda (52. Ďoubal), Zdychynec (44. Pohanka), Svoboda, Petr Mrštík, Hvězda (64. Češpiva) - Došek. Červené Janovice: Hons - Chvála, Řepka, Bouma, Vavřina - Kubík, Jiránek (17. Štěpán, 45. L. Červinka), Uher, Novák - Špitálník (29. Vondráček), Kacafírek. Trenér Štěpán Kacafírek.

Fotbalový zápas 1. kola I. B třídy, skupiny C mezi Suchdolem a Vrdy (v oranžovém) skončil v sobotu 22. srpna 2020 výhrou domácích 2:1 po penaltách.