„Získání licence pro mě žádný zlom nepředstavuje – pokračuji v tom, co dělám doteď,“ říká Karel Vlasák.

Licence jej opravňuje trénovat v jakékoli mládežnické soutěži na pozici hlavního trenéra. Její nadstavbou je licence UEFA profi, zaměřená na dospělý fotbal, a UEFA profi mládež. O studiu ani jedné z nich ale neuvažuje.

„Mým cílem je vypracování a aplikace kvalitní dlouhodobé koncepce v našem klubu. To obnáší dobré tréninkové zázemí, vzdělané trenéry a jasnou vizi, kam směřujeme a co zájemcům o fotbal nabízíme,“ hlásí Karel Vlasák.

Michal Dohnalík (vpravo) se jde podělit o radost se spoluhráči po jednom z gólů Neratovic v podzimní části divize B.
Dohnalík vyměnil Boleslav za Neratovice. Rád bych pomohl do třetí ligy, říká

Z Pšovky chce udělat kvalitní fotbalovou značku, která dokáže poskytovat zázemí sportovcům všech výkonnostních úrovní. „Za těch osm let jsme udělali obrovský pokrok. Další spousta výzev napříč fungováním celého klubu je ale stále před námi,“ dodává.

A jak náročné získání certifikátu bylo? „Licence obnáší pět čtyřdenních studijních bloků. V letošním roce byla struktura kurzu trochu narušena koronavirem. V jejím průběhu jsme psali testy z psychologie, pedagogiky, kondičního tréninku, fyziologie. Dále jsme museli natočit a analyzovat svůj klubový trénink a před ostatními trenéry předvést dva metodické výstupy na zadané téma, například zdokonalování překonávání hlubokého bloku soupeře. Celé to bylo zakončené ústními závěrečnými zkouškami,“ popisuje.

Studium mu prý nikdy problémy nedělalo, náročné ovšem bylo skloubit dvacet studijních dnů se zaměstnáním a s vlastními tréninkovými povinnostmi.

„Ale povedlo se a myslím, že to ve výsledku stálo za to. Lze tam pochytit spoustu inspirace od výborných trenérů,“ uzavírá.

Sudí Tereza Holakovská.
Z tribuny vše vypadá jednoduše, říká fotbalová rozhodčí Holakovská