V této pozici by měl Kerbr působit do konce této sezony.

„Zdravotní stav mi bohužel nedovolí hrát na té nejvyšší úrovni. Už během mého působení ve Slovácku jsem věděl, že po konci kariéry chci zůstat u fotbalu jako trenér. V Liberci jsem si začal dělat licence, chci v tom pokračovat a dále se vzdělávat,“ uvedl Kerbr pro klubový web Sigmy.

Sigma proti Slovácku. Ilustrační foto
Sigmu čeká domácí dvojboj. Už ví, kdy přivítá Slovácko

Jeho problémy se zády byly dlouhodobé. Za Sigmu odehrál od léta 2019, kdy přišel z kyperského Apollonu Limassol, pouhých 13 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku. Poslední start přidal loni v červnu proti Příbrami. Hráčský kontrakt mu měl skončit v létě.

„S Milanem jsme o jeho působení v A mužstvu několikrát hovořili. Vlivem zranění zad a problémů s ním spojených nemohl být Milan trenérům hráčsky plně k dispozici. Vyjádřil však přání v týmu zůstat a zapojit se jiným způsobem. Domluvili jsme se proto i s trenérem Látalem, že do konce této sezóny bude trenérům pomáhat v rámci přípravy a vedení tréninků,“ prohlásil sportovní ředitel Ladislav Minář.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Fotbalové střípky Davida Kobylíka: Reprezentační áčko vs. "U21". Jako den a noc!

Syn bývalého útočníka Sigmy z legendární éry začátku 90. let minulého století Milana Kerbra staršího, se loučí v 31 letech. První ligu začal hrát za Slovácko, posléze v Liberci ochutnal i evropské poháry. V české nejvyšší soutěži celkem nastřádal 179 zápasů a nastřílel 28 gólů. Z pozice útočníka se postupně přesunul na kraj zálohy a nakonec i na pozici krajního beka.