„Tu sérii vnímáme. Je to v určitém smyslu pozitivní, ale zároveň i negativní. Mrzí nás hlavně čtyři body ztracené v závěru minulých dvou zápasů. Kdybychom to aspoň jednou zvládli, jsme dnes jinde, ale i o tom je fotbal,“ řekl Látal.

„Teplice mají nového trenéra, každý se před ním chtěl ukázat. I proto bod z Teplic bude cenný. Tedy když ho potvrdíme doma proti Českým Budějovicím, což nebude snadné utkání,“ dodal Látal.

Jeho tým do zápasu na Stínadlech vstoupil výborně. Už ve třetí minutě vedl po gólu Yunise, který využil zaváhání mladého brankáře Němečka při výkopu a pohotově poslal míč do prázdné branky. „Chtěli jsme presovat, ale na toto jsme připravení nebyli,“ pousmál se Látal.

Mrzelo ho především to, že jeho svěřenci pak nevyužili další dvě velmi dobré šance. V obou byl Martin Hála. První mu aktivní Yunis vybojoval dobrým napadáním, do druhé se k Hálovi od Yunise balon spíš odrazil. Pokaždé ale zasáhl brankář Němeček.

„Začátek zápasu byl velmi dobrý. Chtěli jsme presovat. Donutili jsme Teplice i k chybám. Těch dvou velkých šancí je škoda, druhá branka tomu chyběla. Utkání by pak vypadalo určitě jinak a třeba bychom ho dotáhli i do vítězství,“ řekl Látal.

Další příležitost měla Sigma ještě za stavu 1:0, když brejkovou situaci potáhli Falta s Houskou, ale nakonec z nadějného přečíslení nebyla ani střela. „To je momentálně náš velký problém, že tyto situace nedohráváme,“ uvedl kouč.

Brzy po přestávce už přišlo vyrovnání z kopačky Mareše, který zůstal na okamžik nekrytý na hranici ofsajdu poté, co se do pokutového území vrátil míč z odvrácené standardky. Gól potvrdilo i video.

V závěru pak Sigmu zachránilo i břevno a skluz Poulola, jenž na poslední chvíli sebral šanci Řezníčkovi. „I proto je ten bod cenný,“ zopakoval Látal, který dodržel slovo a v sestavě udělal slibované změny.

V základu se nově objevili Martin Sladký, Tomáš Zahradníček a zmiňovaný Yunis.

„Z televize to možná nebylo tolik vidět, ale chtěli jsme hrát na tři stopery, proto Martin Sladký. Několikrát na té pozici už hrál a byl schopný i podpořit útok. Zahradníček s Hálou pak měli být halvbeci,“ vysvětloval Látal.

Yunise, který se do základní jedenáctky dostal poprvé od června, upřednostnil kouč před Nešporem kvůli lepší hře ve vzduchu.

„V týdnu vypadal na tréninku dobře. Věděli jsme, že tady nebude snadný terén, takže to bylo i kvůli dlouhým míčům, protože na pokrytí balonu a v hlavičkových soubojích je o trochu lepší než Martin Nešpor,“ uvedl Látal.

Zároveň chce ale olomoucký kouč v náročném závěru ligy rozložit zátěž na více hráčů. „S hráči jsem o tom mluvil.

„Chceme to protočit. Čekají nás těžké zápasy, úterý pátek, úterý. Budeme i cestovat, takže změny budou i příště. Kádr máme dost široký, nemáme chválabohu moc zranění, takže chceme mít na hřišti svěží kluky,“ dodal Látal.


Načítám tabulku …