Souboj šestého týmu s prvním bude patřit mezi nejsledovanější duely kola. Sigma již desetkrát v řadě neprohrála a tuhle sérii by ráda prodloužila bodovým ziskem proti Slavii. Jenže v této sezoně se z dvanácti pokusů ani jednomu týmu nepodařilo v Edenu vyhrát či remizovat. V tom by byli Hanáci první.

„Pojedeme pro dobrý výsledek a prodloužit sérii bez porážky,“ hlásí odhodlaně asistent trenéra Sigmy Milan Kerbr

Slavia má na svém hřišti úctyhodnou bilanci podpořenou skvělým skóre 46:6. Na jaře však žádnou přesvědčivou formou neoplývá. Za remízu ztratila body v Liberci a Teplicích, prohrála pak dokonce v Českých Budějovicích. Vždy šlo ale o ztráty na venkovních hřištích. Mezitím dokázala doma porazit silné soupeře v podobě Plzně a Slovácka.

SK Sigma Olomouc, FK Pardubice 2:2, Jiří Sláma
Distributor Sláma v nejlepší formě: Srovnal jsem se v hlavě. Jen trénink nestačí

„Slavia je asi nejkvalitnější tým v Česku, i když se teď nepotýká s nejlepší formou. Vnímáme ale, jak jsou doma silní. Musíme se dobře připravit a nedělat zbytečné chyby, protože půjde o složité utkání,“ ví olomoucký obránce Jiří Sláma.

To Sigma poslední dva duely zvládla vítězně a stále dotírá na čtvrté místo, na které ztrácí pouhé dva body. Navíc se jí na venkovních hřištích poměrně daří a je pátým nejlepším celkem na stadionech soupeřů.

„V prvním týdnu od posledního zápasu jsme dali prostor hráčům, aby doléčili šrámy a podobně. Dobře jsme potrénovali, od pondělí už jsme se ale chystali na Slavii jako klasický ligový zápas,“ popsal Kerbr.

Na podzim navíc uštědřili Hanáci Slavii na Andrově stadionu porážku 2:0 po trefách Jiřího Slámy a Mojmíra Chytila. Právě pro útočníka Olomouce půjde o pikantní souboj, protože se hodně mluvilo o jeho možném zimním přestupu právě k sešívaným, ze kterého sešlo, ale mohl by se uskutečnit již v létě. Rovněž pro Slámu je Slavia zajímavým soupeřem, protože proti ní v roce 2019 debutoval v nejvyšší soutěži a také podzimní gól byl jeho premiérovým ve FORTUNA:LIZE.

Derby I. A třídy: Sokol Troubelice - SK Paseka 2:1
Přestupová bomba v I. A. Do Troubelic míří fotbalista, který hrál FORTUNA:LIGU

„Ten gól jsem si ze zápasu vůbec nepamatoval, takže jsem si ho potom párkrát pustil, ale jinak z něj nežiji. Měli jsme hlavně radost, že jsme dokázali Slavii po dlouhé době porazit. Své premiéry proti Slavii ale v hlavě nemám,“ řekl Jiří Sláma.

Právě Chytil je s devíti góly nejlepším střelcem týmu, zato Slavia se může spolehnout na čtyři takové kanonýry. Ondřej Lingr (9 gólů), Peter Olayinka a Stanislav Tecl (10 gólů) a Mick van Buren (12 gólů). Obranu Sigmy tak nečeká nic jednoduchého, i když kapitán Olayinka bude Jindřichu Trpišovskému scházet za vyloučení z předchozího utkání.

„Víme, že bude chybět, i tak ale má Slavia silný a široký kádr. Určitě budou schopni jej nahradit. Sílu mají ve všech řadách, naposledy proti Polsku zazářil David Jurásek a nebezpečí hrozí odkudkoliv. Naši hráči jsou ale dobře nastavení a můžeme uspět,“ hlásí Kerbr.

Zato Hanákům bude stále scházet Vít Beneš a zranění jsou Jakub Přichystal a Jiří Spáčil. „Víťa by se mohl snad v příštím týdnu připojit k tréninku. Měli jsme tam ještě u některých hráčů svalové problémy a uvidíme, jestli se stihnou dát do pořádku,“ uzavřel Kerbr.

Pro Slavii naopak hraje fakt, že Olomoučtí si z jejího hřiště naposledy odvezli body v roce 2015 a byly hned všechny tři za výhru 2:0, kterou trefil dvěma brankami David Houska. Vítězství si pamatují z nynějšího kádru pouze Jan Navrátil a také trenér Václav Jílek.

Fotbalisté FC Sigma Hodolany (v černobílém) proti TJ Sokol Kožušany.
Finále ankety DENÍKU: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub v Olomouckém kraji