Online reportáž

Rušno mají konkrétně v druhé německé bundeslize. Nejen, že v Německu přistoupili k nevídanému opatření, kdy se tamní fotbalové zápasy budou hrát za zavřenými dveřmi, tedy bez účasti diváků, ale už mají ve svých řadách i první případ nákazy koronavirem.

Konkrétně se jedná o fotbalistu Hannoveru Tima Hüberse. Mladý stoper patřil minulý týden ke klíčovým postavám zápasu proti Norimberku, který jeho tým vyhrál 3:0 a třiadvacetiletý hráč k triumfu přispěl jednou brankou.

Už během víkendu se ale v rodném Hildesheimu zúčastnil soukromé akce. Jakmile zjistil, že zde byl ve společnosti člověka nakaženého koronavirem, zašel za týmovým lékařem. Následné vyšetření pak potvrdilo nákazu i u něj.

Co je koronavirus.Zdroj: Deník

Hübers, který od víkendu nebyl v kontaktu se spoluhráči, zůstává v domácí karanténě. „Timo se zachoval příkladně. Sám nevykazoval žádné příznaky, ale když zjistil, že s ním byla na té akci pozitivně testovaná osoba, šel sám za lékařem,“ pochválil přístup fotbalisty sportovní ředitel klubu Gerhard Zuber.

Kromě Německa a Řecka měli potíže s koronavirem už i v Dánsku. Pozitivní test měl bývalý reprezentační záložník Thomas Kahlenberg, přičemž ještě předtím, než nastoupil do karantény, navštívil fotbalové utkání mezi Bröndby a Lyngby.

Nejvyšší fotbalové soutěže v České republice budou v příštích dvou kolech probíhat bez diváků. Poté následuje reprezentační přestávka.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník