Hned v úvodu hraničtí narazili na FK Viktorku Přerov a předvedli noční můru každého trenéra.

„Tak špatně jsme kluky ještě hrát neviděli. Na hřišti to vypadalo jakoby všichni ještě spali. Zápas který jsme měli vyhrát si kluci prohráli sami. Naštěstí to byla jediná porážka na celém turnaji,“ ličil kouč týmu Martin Šostok. Po tomto nevydařeném zápase se mužstvo začalo probouzet a pomalu ale jistě zlepšovat. V utkání s FC Vsetín a s 1. Valašský FC Rožnov vyhráli domácí tím nejtěsnějším výsledkem.

Ve čtvrtém a pátém zápase si potom kluci s chutí zastříleli a nepustili FC Baník Ostrava a HS Kroměříž do žádné vyložené šance. Předčasné finále turnaje přišlo v duelu proti FC Hlučín. Soupeř, do té doby neporažený se skórem 16:1 po pěti zápasech, byl pro malé hranické fotbalisty těžkým oříškem. Avšak mladíci se nezalekli, zabojovali a tento oříšek rozlouskli.

Hlavně díky okamžitému přistupování k hráčům, bojovnosti, obětavosti a větší touze po vítězství nakonec domácí vyhráli a připravili si tak půdu pro celkový triumf. Jestliže však chtěli hraničtí získat zlaté medaile, nesměli zaváhat ve svém posledním zápase. Celek SK Zlín-Louky však jízdu Hranic nezabrzdil, a tak mohly propuknout veliké oslavy.

Třešničkou na dortu potom bylo vyhlášení Miloše Šidlíka nejlepším hráčem turnaje. „Chci poděkovat, já i můj trenérský kolega Rosťa Helešic, všem hráčům, že se po prvním prohraném zápase nevzdali a dokázali zabojovat a zvítězit ve všech dalších zápasech. Nejvíc nás potěšilo, že sedm z deseti hráčů se zapsalo do střelecké listiny,“ neskrýval nadšení trenér Šostok.

Výsledky: SK Hranice – FK Viktorie Přerov 1:2 SK Hranice – FC Vsetín 1:0 SK Hranice – 1.Valašský FC Rožnov pod Radhoštěm 1:0 SK Hranice – FC Baník Ostrava 5:0 SK Hranice – HS Kroměříž 5:0 SK Hranice – FC Hlučín 1:0 SK Hranice – SK Zlín-Louky 2:1 Konečné pořadí: 1. SK Hranice, 2. FC Hlučín, 3. 1.Valašský FC Rožnov pod Radhoštěm, 4. SK Zlín-Louky, 5. FC Vsetín, 6. FK Viktorie Přerov, 7. HS Kroměříž, 8. FC Baník Ostrava

Sestava: Bačík, Čagan, Čambor, Helešic, Králík, Kunovský, Navrátil, Páleník, Symerský, Šidlík, Vymětalík.

(skf)