„Z našeho vystoupení jsem zklamaný. Připadá mi, že na každý venkovní zápas jedeme předem s tím, že určitě prohrajeme. Fotbal jsme ukázali pouze v Rýmařově," zlobí se na klubovém webu jesenického fotbalu trenér Petr Ševčík.

V Hranicích chyběli Jeseníku zranění Plhák a Macura, z rodinných důvodů neodcestoval k sobotnímu zápasu Keltner.

Hosté tak dorazili pouze s jedním náhradníkem do pole, a když se navíc deset minut před koncem Jeseníku zranil Petr Navrátil, musel do útoku naskočit i náhradní brankář Vrána.

Samotný začátek duelu byl docela hektický. Hned ve 4. minutě vyfasoval domácí Malaník červenou kartu po faulu na pronikajícího Kyselu a Hranice dohrávaly v deseti.

Hraničtí dvakrát udeřili

I v oslabení však stačil domácí celek dvakrát udeřit a díky dvěma zásahům Lasovského si vytvořil slibný náskok. To vše se odehrálo v úvodních deseti minutách.

Ve druhém dějství měl Jeseník sice územní převahu, leč do koncovky se nedostával. Až v 83. minutě Bříza přeskočil brankáře a vysoký centr poslal hlavou do sítě, kontaktní gól ovšem přišel pro hosty příliš pozdě.

V úplném závěru už hráli lázeňští fotbalisté na riziko. Během poslední minuty pak jeden z hranických protiútoků zastavil nedovoleným zákrokem Hanzlík a následoval pokutový kop.

Nařízenou penaltu sice jesenický gólman Pastucha u tyče vystihl, jenže neúspěšný střelec Nehyba se k míči dostal jako první a napodruhé už byl úspěšný – 3:1.

„Hranice hrály od čtvrté minuty o deseti, daly rychle góly a herně vůbec nic nepředvedly. My ale bohužel taky ne. Hráči mají v zápasech venku nějaký psychický problém, je to v hlavách. Jiné vysvětlení naší špatné hry mě nenapadá," doplnil smutně jesenický kouč Petr Ševčík.

SK Hranice – FK Jeseník

3:1 (2:0)

Branky: 6. a 10. Lasovský, 90. Nehyba – 83. Bříza. Rozhodčí: Dorušák – Vojáček, Ehrenberger. ŽK: Vyka – Vavrač, Furik, Mlynář, Novák. ČK: 4. Malaník (Hranice). Diváci: 123.

Hranice: Tomečka – Kalous, Lasovský, Nehyba, Čáp, Ferenc, Šigut (87. Sobek), Malaník, Vyka (90. Kovařčík), Kundrát, Šišlák. Trenér: Rostislav Sobek.

Jeseník: Pastucha – Furik, Karakasidis, Mlynář, Vavrač (65. Novák) – Kysela, Hanzlík, Minka, Woitek – Navrátil (81. Vrána), Bříza. Trenér: Petr Ševčík.