V sezoně 2010/2011 se z vítězství v krajském přeboru, a tím postupu do divize radoval Přerov na úkor svého regionálního rivala. V minulém ročníku se s vypětím všech sil zachránil, kdežto Hranice jely spanilou jízdou krajským přeborem k jasnému prvenství. Nyní jsou oba týmy na špici tabulky divize E. Přerov vede a Hranice jsou na šestém místě, ovšem ztrácí pouhé tři body.

Jak dopadne jejich souboj tentokrát? Zvítězí dravé přerovské mládí nebo bude mít navrch stabilizovaný kádr Hranic? Tajenka se začne pomalu rozplétat v sobotu 8. září od 16.30 na hřišti v Hranicích.

Jak to vidíte vy? Hlasujte v anketě pod prognózami trenérů.

Řekli před derby

Richard Švehlík, trenér 1.FC Viktorie Přerov

Na utkání se všichni moc těšíme, ale připravovat se na něj budeme jako na každý jiný zápas. Hráči vědí, že je to derby, znají se mezi sebou, takže o to bude zajímavější.Trenér Přerova Richard Švehlík

Hranice mají mančaft dobře poskládaný, je to takový mix mladých a zkušenějších hráčů.

V každém případě tam mají osobnosti v podobě Adama Kušnera na hrotu útoku, kterého teď doplňuje Orava nebo Ferenc.

Vzadu řídí hru Wojnarovský a středová řada je také poměrně dost silná.

Musíme hrát ofenzivní kombinační fotbal, protože až tolik zase bránit neumíme. Nejsme mančaft, který by měl míče nakopávat a bojovat o ně vpředu.

Ať vyhraje ten lepší.

Petr Zatloukal, trenér SK Hranice

Je to prestižní zápas, vždycky to bylo a bude něco jiného, než klasické mistrovské utkání. Očekáváme také větší zájem diváků.Trenér Hranic Petr Zatloukal

Bude to zajímavý duel, ale nic zvláštního nechystáme. Neděláme z toho žádné závěry. Nic měnit nebudeme, půjdeme do toho jak do každého zápasu.

Soupeře jsem letos ještě hrát neviděl, ale výsledky hovoří za vše - daří se mu, je v pohodě. Určitě bude mít svou kvalitu.

Musíme se soustředit především na náš vlastní výkon a na zápas se připravit hlavně psychicky. Porážka po dlouhé době přišla trošku nevhod, ale snad nás to nijak nepoznamená.