Ústí svým výkonem překvapilo jak soupeře, tak i všechny přítomné na stadionu. „Potěšilo mě, že soupeř z nás byl nervózní a nemohl si být ničím jistý. Diváci na konci skandovali, že chtějí vyrovnat,“ popisoval atmosféru pohárového utkání trenér domácích Radim Žingor.
Podle něj šlo o dobrou prověrku před novou sezonu v divizi. „Byla to jak po fyzické stránce, tak i z pohledu vyspělosti soupeře perfektní příprava. Hlučín byl kromě jednoho hráče kompletní, nám naopak chyběli čtyři hráči. S výkonem jsem velmi spokojený,“ uvedl kouč Ústí.

Všechny góly pohárového zápasu padly v první půli. Skóre otevřel díky přesné ráně Štefka favorizovaný Hlučín, ale Ústí dokázalo vzápětí reagovat. Domácí záložník Petr Černotský navázal na krásný gól z loňské sezony v Hněvotíně a parádní ranou z více než pětadvaceti metrů srovnal na 1:1.

Domácí radost ale vydržela jen do 28. minuty, kdy míč propadl do velkého vápna a Krejčí přesnou ranou překonal Urbáška. Ve druhé půli se domácí tlačili za vyrovnáním, ale štěstí už jim v závěru nepřálo.

„Byl to fyzicky náročný zápas. Bál jsem se, že nám dojdou síly, ale spíš to bylo opačně. Soupeř už měl ke konci zápasu problémy. Oni celkem zalezli a měli jsme docela velké šance,“ překvapilo trenéra Ústí Radima Žingora.

TJ Sokol Ústí – FC Hlučín 1:2 (1:2)

Branky: 20. Černotský – 14. Štefek, 28. Krejčí. Rozhodčí: Popelák – Mayer, Slováček. ŽK: Pančochář, Smolka – Krejčí, Málek. Diváků: 280.

Ústí: Urbášek - Bezděk, Pančochář, Michálek, Bočan (46. Škařupa) - Černotský, Smolka (81. Vladík), Žingor ml. (70. Holoubek), Marek - Zagol - Maléř. Trenér: Radim Žingor.