I přes výrazně omlazenou sestavu byli mírným favoritem domácí, ale utkání pro ně nezačalo vůbec dobře. Hned v páté minutě na umístěnou střelu Světlíka byl brankář Rajnoch krátký a Haná tak zaznamenala teprve svůj premiérový gól v probíhajícím ročníku.

Ve 13. minutě přišla pro Bělotín další rána, a to vynucené střídání zraněného Novosada. Z těchto dvou zásahů se domácí hráči do konce prvního poločasu už nevzpamatovali.

Po přestávce Bělotín přidal na důrazu, ale gól vstřelit nedokázal. Naopak Prostějov, který se před domácí branku dostával jen sporadicky, podruhé udeřil v 66. minutě. Přímý kop Krupičky našel na hranici šestnáctky neobsazeného Světlíka, a ten hlavičkou k tyči upravil na konečných 0:2.

TJ SOKOL BĚLOTÍN – TJ HANÁ PROSTĚJOV 0:2 (0:1)

Branky: 5. a 66. Světlík.

Sestava Bělotína: Rajnoch – Novosad, (13. Sao Link, 60. Nesrsta), Jaroň, Haluzík, Eleš, L. Biskup, Smolár, Vrána, Z. Biskup, Janáček, Peša.

Další souboj o mistrovské body čeká Bělotín v sobotu na trávníku druhých Nových Sadů, kde může jen překvapit.