Tentokrát se jednalo o turnaj těch nejmenších nadějí - benjamínků, ročníků 2001 a 2002. Turnaj byl dobře obsazený družstvy ze střední a severní Moravy.

Sešlo se celkem šest týmů a kromě domácí FK Viktorie Přerov přijaly pozvání ještě oddíly SK Hranice, FC Tescoma Zlín, Spartak VTJ Lipník nad Bečvou, Baník Ostrava a SK Hanácká Slávia Kroměříž.

Za krásného počasí se všechny týmy utkaly systémem každý s každým, který poté určil pořadí. Na prvním místě skončili domácí Viktoriáni, kteří postupně porazili Lipník 3:1, Baník Ostrava 3:0, Hranice 2:1 a Tescomu Zlín rovněž 2:1.

Poslední utkání už jim nevyšlo podle jejich představ a po dramatické bitvě nakonec podlehli Hanácké Slávii Kroměříž 0:2, ale to už nic nezměnilo na tom, že si z turnaje odnesli pohár pro vítěze a zlaté medaile.

Dařilo se i dalším týmům z našeho regionu, když SK Hranice skončil druhý jen kvůli horšímu vzájemnému zápasu s domácí Viktorií a Spartak Lipník obsadil čtvrtou příčku.

Třetí místo se nakonec podařilo vybojovat Tescomě Zlín. Baník Ostrava byl pátý a na šesté pozici skončili benjamínci Hanácké Slávie Kroměříž. Je vidět, že na Viktorce vyrůstá kvalitní mladá generace fotbalistů, kteří by to mohli jednou někam dotáhnout.

Vždyť i loni ročník 2000 vyhrál dobře obsazený turnaj a letos se dokonce stal okresním přeborníkem, když své zápasy hráli kluci v kategorii o rok starších.

(bh)