Turnaj se uskutečnil za účasti benjamínků ročníku 2000 a mladších. Hrálo se na dvou hřištích, kde poměřili síly hráči Sokola Horní Moštěnice, FK Kozlovice A, SK Bochoř a Sokola Ústí u Hranic.

Někteří přítomní příznivci oddílů se svěřili, že jejich ratolesti se těší v kalendářním roce na Štědrý den a na svůj turnaj ve fotbale. Mohou se obléci do dresů, které se svou kvalitou vyrovnají i dresům hráčů první ligy.

Nutno poznamenat, že příznivé atmosféře prospělo zabezpečení turnaje, počínaje velmi přehledným programem turnaje až po výsledkovou tabulku, ale i hlasatel, který vždy věděl, jak hráče svolat k dalšímuzápasu.

Při konkrétních utkáních zazníval potlesk diváků po zdařilých akcích hráčů a rozléhající se pokřik góóól donutil diváky zajímat se, pro co a kdo se i na druhém hřišti raduje.

Závěrečné podtržení významu jejich reprezentace příslušného klubu bylo u benjamínků dovršeno tím, že od pořadatelů dostal každý hráč ocenění za svou hru v podobě párku s rohlíkem. Pitný režim byl dodržen dostatečným přídělem domácí kyselky. Spokojenost na všech stranách. Vypadalo to vše tak, jako by se nehrálo o důležité mistrovské body, ale že šlo o velmi přátelské setkání.

A jak tento předposlední mistrovský turnaj dopadl?

Na první pozici se umístili hráči Sokola Ústí u Hranic s plným počtem devíti bodů a impozantním skóre 10:1. Porazili postupně So Horní Moštěnici 1:0, SK Bochoř 6:0 a FK Kozlovice 3:1.

Na druhém místě byli hráči FK Kozlovice, kteří mimo utkání s vítězi porazili So Horní Moštěnici 1:0 a SK Bochoř 2:0 s počtem šesti bodů. Velmi cenné tři body si do celkové tabulky mistrovských turnajů připsali hráči SK Bochoř šťastnou výhrou 1:0 nad domácími a se skórem 2:8 skončili třetí.

Na poslední čtvrté příčce byla domácí Horní Moštěnice, která v celém turnaji nevstřelila jediný gól. V brance měla skvělého Jana Hrubého, který své umění dokazoval zejména v utkání s pozdějšími vítězi ze Sokola Ústí, kdy kryl řadu nebezpečných střel. Likvidoval i samostatné úniky soupeřů.

To, že za celý turnaj obdržel jen čtyři nechytatelné střely, mluví za vše. Nutno poznamenat, že v turnaji hrála i děvčata. Shodou okolností všechna byla nejlepšími hráči svých oddílů. Za So Horní Moštěnice to byla kapitánka Jana Kornelová, za SK Bochoř Šárka Kubíková a za FK Kozlovice Aneta Polášková.

(ka)