K vidění byl ofenzivní zápas, ve kterém byli ústředními postavami oba gólmani. Šance se přelévaly ze strany na stranu a bylo prakticky jen otázkou času, kdy nějaký ten gól padne.

Ústečtí během první půle působili nervóznějším dojmem. V jejich hře byla řada nepřesností, které se zákonitě podepsali i v řešení několika příležitostí. Do šancí se však dostávali, při jedné z nich dokonce nastřelili tyč.

Rozhodující okamžik se zrodil ve druhé půli. Novotného střela zamířila do branky, ale otázkou zůstává, zda-li opravdu to byl gól.

„Míč rozhodně nebyl celým objemem za brankovou čarou a gól tedy neměl platit," řekl přesvědčivě Zdeněk Hoffmann, trenér TJ Sokol Ústí.

Sudí však branku uznal a tím poslal hosty do výhody. Domácí soupeře několikrát zatlačili, ale ze své převahy toužebnou branku vsítit nedokázali.

Skóre se i přes evidentní snahu už nezměnilo. Hráči Konice tak mohli slavit tříbodový zisk, kterým papírově potvrdili pozici favorita zápasu.

„Spornou brankou jsme prohráli, ale jinak si myslím, že to opravdu byl remízový zápas. Měli jsme šance, ty jsme však neproměnili," dodal kouč domácí družiny.

„Bez gólu se prostě vyhrát nedá a my navíc jeden dostali, a proto to skončilo tak, jak skončilo," dodal závěrem lodivod dvanáctého týmu průběžné tabulky.

Ústí – Konice 0:1 (0:0)

Branka: Novotný. Rozhodčí: M. Křepský – M. Slota, M. Částečka. Diváků: 150.

Ústí: Bernkopf – Blažek (38. Palacký, 75. Pav. Sencovici), Smolka, Plesník, Bagar – Skácel, Pančochář, Páleník, Pat. Sencovici (55. Ševčík) – Žoch, Juga. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Přes veškerou snahu se ohlasy zástupců družstva Sokol Konice nepodařilo získat. Další zápas, který je předehrávkou prvního jarního kola, čeká fotbalisty Ústí v neděli, kdy od 10 hodin přivítají na svém hřišti Litovel.