"Každé tři body v této soutěži jsou těžce vybojované, ale tentokrát to platí dvojnásob. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hodnotil zápas litovelský trenér Roman Sedláček.

V prvním poločase jeho svěřenci ale roli favorita nepotvrzovali. Šance sice měli, ovšem litovelský trenér byl hrubě nespokojen, a to nejen proto, že domácí po podklouznutí stopera Krátkého dali z jediné vážnější šance vedoucí gól. To se ve 28. minutě prosadil Rouček.

Hosté si vypracovali několik příležitostí, největší Šilberský v poslední minutě první půle, když hlavou netrefil z pár metrů prázdnou branku.

„Nikdo z hráčů, snad kromě Fišary, nebojoval. Nebylo vidět odhodlání. V kabině jsem letos poprvé musel udělat trochu bouřku a naštěstí to zabralo,“ zlobil se Sedláček.

Spokojený nebyl ani lipnický trenér Karel Hodis.

„Z naší strany to byla bída. Nehrála nám vůbec záloha, Litovel měla daleko větší tlak i šance. Ale byli jsme to my, kdo se dostal do vedení. V kabině jsem klukům říkal, že si to vůbec nezasloužíme. Ti se z první půle ale vůbec neponaučili,“ řekl.

Po přestávce se hosté zlepšili a dokázali převahu vyjádřit i gólově. Vyrovnání obstaral po hodině hry z trestného kopu obránce Miklánek a o pět minut později rychlý přechod do útoku zakončil přesnou střelou Kratochvíl. Jak se ukázalo, byl to vítězný gól.

„Lipník jsme už pak do ničeho nepustili, což bylo dobře. Důležité bylo, že jsme dokázali dodržet herní disciplinu. Jasně se totiž ukázalo, že závěr soutěže bude asi hodně hektický. Začínají se totiž dít podivné věci,“ uvedl Sedláček.

„Ani po změně stran jsme nehráli vůbec nic. Přístup některých hráčů absolutně neodpovídá bojům o záchranu…v úterý bylo na tréninku šest kluků ze základu a ve čtvrtek dokonce jen dva,“ dodal kouč Karel Hodis, který musel od 58. minuty sám nastoupit na plac.

Branky: 28. Rouček – 60. Miklánek, 65. Kratochvíl.

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou: Šváček – Šebesta, Merta, Simon, T. Janíček – Baran, L. Janíček, Machala (58. Hodis), Bonk – Rouček, Zavadil.

Tatran Litovel: Procházka – Planička, Jindra, Krátký, Miklánek – Kvapil, Fišara, Kratochvíl, Šrom (70. Zavadil) – Mráček (90. Seyfried), Šilberský (80. Debnár).

(fik, dak)