„Remíza nic neřeší, oba týmy potřebovaly tři body. My můžeme být za jeden rádi. Odbojovali jsme to, ale to bylo asi jediné, co jsme do toho zápasu vložili. Měli jsme tam hodně ztrát,“ ohlížel se za utkáním trenér SK Hranice Jan Jursík.

„I vzhledem k nadstandardnímu výkonu gólmana a bojovnosti jsme si ten bod zasloužili,“ dodal kouč.

Domácí gólman Tomečka opravdu svůj tým v klíčových momentech podržel, to samé platí také o hostujícím Urbáškovi. Příliš jasných šancí však k vidění nebylo. Favorit z Ústí se po úvodní čtvrthodině otrkal a byl nebezpečnější, nic z toho ale nevytěžil.

„Šance jsme možná měli větší, ale bohužel jsme je neproměnili. Měli jsme špatnou přechodovou fázi. Myslím, že to byla spravedlivá remíza, nebudu se na nic vymlouvat,“ zhodnotil zápas ústecký trenér Radim Žingor.

Hlavně v závěru si lídr tabulky vytvořil solidní tlak zejména díky standardním situacím. Když však také hlavička stopera Michálka skončila jistým zákrokem Tomečky, bylo jasné, že oba rivalové si body rozdělí.

„Věřím, že tento výsledek i bojovnost, která tam byla, nás někam kousek posune, abychom už byli schopni vyhrát. Ústí moc bodů asi ztrácet nebude, musíme se orientovat na zápasy, kde je nutné bodovat,“ řekl po skončení fotbalového svátku v Hranicích Jan Jursík.

Derby mezi čtrnáctým a prvním týmem tabulky nicméně mělo náboj a naplnilo očekávání. Bylo vyrovnané a přitáhlo na stadion obrovské množství lidí. Důkazem budiž kolona, která se od stadionu táhla ještě dlouho po konečném hvizdu.

„Atmosféra byla super. Je vidět, že před takovým počtem diváků je to úplně o něčem jiném. Ti kluci kvůli tomu ten fotbal hrají,“ uzavřel Radim Žingor.

Fotbalisté FK Kozlovice (ve žlutém) proti Novému Jičínu
Kozlovice nestačily na Nový Jičín a přišly o svou sérii

SK Hranice – TJ Sokol Ústí 0:0

Rozhodčí: Kotala – Lukašík, Tvardek. ŽK: M. Kuchař, Kovařčík, Kalous, Čáp, Kundrát – Michálek, Orava. Diváci: 735.
Hranice: Tomečka – L. Lasovský, Kundrát, Pecha (46. Kalous), Čáp – M. Lasovský (60. Kušner), Kovařčík, D. Kuchař (63. Křenek) – Nehyba, Vyka, M. Kuchař. Trenér: Jan Jursík.
Ústí: Urbášek – Bezděk, Král, Michálek, M. Zagol – Černotský (73. J. Smolka), Žingor ml. (77. Marek), Pančochář, Pat. Sencovici (63. P. Zagol) – Orava – Vladik. Trenér: Radim Žingor.