K lepším zítřkům má klubu pomoci nový trenér. Petra Zatloukala, s nímž se vedení klubu rozešlo s vidinou další budoucí spolupráce, nahradil Alexander Bokij. Pětapadesátiletý muž, který se proslavil zejména jako hráč během svého působení na začátku devadesátých let v Sigmě Olomouc, už tedy připravuje své svěřence na důležitý půlrok.

Pod vedením zkušeného stratéga z Běloruska tým odstartoval zimní přípravu.

„Ta byla zahájena v pátek 4. ledna. V úvodním týdnu družstvo trénovalo čtyřikrát. Od pondělí byla zahájena i část přípravy, která je v hale. Regenerační část průběžně probíhá v bazénu," upřesnil Pavel Pumprla, sekretář SK Hranice pro sportovní oblast.

Samotný kádr v podstatě zůstal takový, jaký byl během podzimní části. Do přípravy nenastoupil pouze Ferenc u něhož se předpokládá, že by měl odejít do jiného týmu. Aktuálně chybí i Kufa, jenž si z hor přivezl zranění ramene a delší dobu tak nebude k dispozici.

V Hranicích se objevili dvě potenciální posily.

„Trenér Bokij si dovezl na zkoušku dva Korejce. Jsou tady od pondělí. Jedná se o útočníka, který se už představil ve středečním přípravném utkání proti devatenáctce Olomouce, a o stopera. Ten si však na pondělním tréninku poranil kotník. Je však určitý předpoklad, že v sobotu by už případně mohl nastoupit. O jejich případném angažmá se trenér a vedení rozhodne posléze," prozradil Pavel Pumprla, který zároveň působí od nového roku jako kouč divizního týmu TJ Nový Jičín.

Harmonogram přípravných zápasů SK Hranice

16. ledna: SK Hranice – SK Sigma Olomouc „19" 2:3

19. ledna: SK Hranice – VTJ Lipník nad Bečvou (12.30)

2. února: SK Hranice – FK Kozlovice (hřiště Ústí, 11.00)

9. února: SK Sigma Olomouc „19" – SK Hranice (?)

9. února: Kelč – SK Hranice „B" (hřiště Kozlovice, 11.00)

16. února: SK Hranice – Sokol Ústí (hřiště Lipník nad Bečvou, 11.00)