„Příprava byla trošku narušená pohárem, první zápas s Valašským Meziříčím jsme vyhráli, což bylo dobré, další kolo proti Frýdku-Místku už byla taková třešnička na dortu za celou předešlou sezonu. Prohráli jsme těsně, ale kluci makali a chvilku před koncem jsme mohli vyrovnat. Bylo to ale výborné," zavzpomínal na konfrontaci s druholigovým týmem Žingor.

Přátelská utkání odehráli jeho svěřenci dvě, s Rožnovem pod Radhoštěm utrpěli vysokou porážku 2:6, proti Vítkovu pak v sobotu zvítězili 3:0. „S Rožnovem jsme dostali nakládačku. Šlo o to, že nám odjeli tři kluci na dovolenou a chyběl i stoper. Hráli jsme strašně neurovnaně. Byly tam úseky, kdy jsme do soupeře bušili, ale dostávali jsme góly z brejků. Druhý poločas jsme odflákli. Do zápasu s Vítkovem jsme pak šli s jinou taktikou, kterou hráči plnili do puntíku a zjistili, že i v ne úplně kompletní sestavě můžeme vyhrát 3:0," byl trenér Ústí spokojen s poslední výhrou nad dalším nováčkem krajského přeboru.

Klíčové by pro Ústecké mohl být fakt, že úspěšný tým z minulé sezony zůstává nezměněn. „Budeme hrát vlastně s naprosto stejným kádrem, se kterým jsme skončili jaro. Někteří hráči z Hranic u nás pokračují v hostování, jiné jsme koupili. Měli jsme vytipované dva mladší hráče z Oder, nakonec to ale nevyšlo, vrátíme se k tomu ještě v zimě," prozradil Radim Žingor.

Do nového ročníku vstoupí Ústí zápasem proti Litovli. Dvanáctý tým uplynulé sezony nováčka jistě dobře prověří, Žingor by ale v krajském přeboru rozhodně rád pomýšlel na vyšší příčky.

„Čeká nás Litovel, která má nového trenéra. Očekávám od ní spíše kombinační hru s tím, že kluci z krajského přeboru už budou kvalitou taky někde jinde. Myslím si, že to budou ještě lepší zápasy, než jsme hráli nyní. Nikdo ale od nás nemůže čekat nějaký hurá fotbal. Mančaft musí být v určitém směru zodpovědný. Být v postavení, dobře se připravit. Na tom ale na trénincích pracujeme," uvedl kouč Sokolu.

„Cíl jsme měli jasný minulý rok – postoupit. To se nám povedlo i s těmi bonbónky a třešničkami na dortu. Letos chceme hrát určitě nahoře, v horní polovině tabulky. Říkat, že se chceme zachránit, by bylo alibistické. Rádi bychom vyhrávali v domácích zápasech, ať lidi chodí. Hráči si proti Frýdku vyzkoušeli, jaké to je, když přijde pět set fanoušků. Chceme hrou lidi na fotbal přitáhnout, aby byli naším dvanáctým hráčem," pověděl na závěr Radim Žingor.

Letní příprava Sokolu Ústí

Ústí – Valašské Meziříčí 2:1 (pohár)

Ústí – Frýdek-Místek 1:2 (pohár)

Ústí – Rožnov pod Radhoštěm 2:6 (přátelské utkání)

Ústí – Vítkov 3:0 (přátelské utkání)

Soupiska týmu

Brankáři: David Urbášek (1994), Roman Bernkopf (1979), Jakub Zeman (1976)

Obránci: David Bezděk (1994), Jiří Smolka (1988), Pavel Sencovici (1982), Jan Šnejdrla (1995), Michal Bagar (1988), Libor Palacký (1983), Tomáš Ševčík (1983)

Záložníci: Petr Černotský (1980), Tomáš Orava (1992), Michal Škařupa (1986), Patrik Sencovici (1994), Jan Pančochář (1989), Václav Smolka (1997)

Útočníci: Radim Pokorný (1993), Petr Holoubek (1995), Radek Vladik (1996)

Přišli: Smolka (konec hostování SK Hranice)

Odešli: Zbruž (návrat do SK Hranice, přerušení činnosti)

Realizační tým:

Trenér: Radim Žingor

Asistent trenéra: Roman Hroch

Vedoucí: Josef Velocha ml.

Masér: Pavlína Šatánková