V sobotním pátém kole divize doma remizovali s béčkem Opavy 2:2, když se o oba střelecké úspěchy zasloužil Kušner.

Samotné utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. Lépe do střetnutí vstoupili domácí, kteří se zásluhou Kušnera ujali vedení.

„Bohužel posléze jsme ve výkonu polevili a soupeři umožnili se dostat do tlaku, ze kterého také vytěžil dvě branky," litoval Alexander Bokij, hranický trenér.

Do kabin tak šli spokojenější Slezané.

„O přestávce jsme museli hráčům promluvit do duší. Naši hru trošku oživila také střídání. Šance však byly na obou stranách," zmínil Bokij.

Akcie domácích také držel nad vodou gólman Tomečka, který několikrát klíčovým zákrokem svůj tým podržel.

Kušner byl pro hosty velkým nebezpečím. Svou další příležitost dokázal proměnit a srovnal tak skóre na 2:2.

Domácí v samotném závěru sahali po vítězství, ale Kušnerova hlavička přeletěla břevno opavské branky. Závěrečný hvizd rozhodčího určil to, že se oba celky musely spokojit se ziskem bodu.

„Prohrávali jsme osobní souboje nebo do nich nechodíme vůbec. Je to asi otázka psychiky. Chyběla obětavost, jakoby hráči v určitých chvílích šetřili síly. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, ale na výhru to nestačilo," zhodnotil Bokij.

Jeho svěřence čeká další zápas už ve středu, kdy se od 17 hodin představí na hřišti 1.FC Viktorie Přerov.

SK Hranice – SFC Opava B 2:2 (1:2)

Branky: 17. a 75. Kušner – 32. Uvíra, 43. Němec. Rozhodčí: Richtár – Záloha, Šafrán.

SK Hranice: Tomečka – Bušina (80. Bezděk), Kalous (80. Kuchař), Kufa, Čáp – Modelský (55. Šimeček), Ferenc (60. Pančochář), Málek, Pecha (55. Stryk) – Orava, Kušner. Trenér: Alexander Bokij.