První poločas nabídl průměrný fotbalový zážitek. Domácí byli aktivnější, lépe se pohybovali a snažili se o kombinační hru, která jim ale příliš nevycházela.

Přerovští vycházeli ze zabezpečené obrany. Nebezpečné akce domácích vedené hlavně Korejcem Lee a Chechelenkem spolehlivě likvidoval gólman Švéda. Také hosté měli jednu gólovku, ale do šaten se šlo za stavu 0:0.

„Rozhodlo to, kdo vstřelí první branku a to jsme byli my," vystihl důležitý moment zápasu trenér domácích Alexander Bokij.

„Naši hráči byli aktivní, vpředu to potvrzoval Lee, bojovný výkon podal celý tým."

Hraničtí otevřeli účet zápasu v 64. minutě, kdy skóroval Lee, a hned v 65. zvýšil z penalty po nastřelené ruce Kundrát. Hosté zabojovali a v 70. snížil po chybě domácí obrany Kazár. Utkání tak získalo nový náboj a kromě útočných akcí narůstal neutěšeně také počet žlutých karet.

Trenér Přerova Richard Švehlík litoval prvního obdrženého gólu a následující penalty a dodal: „V závěru se naši hráči nechali strhnout ke zbytečným diskusím, a ztratili tak koncentraci."

Domácí rozhodli v 83. minutě, když po pěkné akci Hoffmanna a jeho střele do tyče s jistotou zakončil Kušner.

SK Hranice – 1. FC Viktoria Přerov 3:1 (0:0)

Branky: 64. Lee, 65. Kundrát z pen., 83. Kušner – 70. Kazár. Rozhodčí: Dohnálek – Gasnárek, Silný. ŽK: Čáp, Málek, Kuchař, Kundrát – Václavíček, Zimčík, Hrubý, Kopecký, Hýbner. Diváci: 210.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kundrát, Kalous, Čáp – Chrastina (76. Žoch), Málek, Chechelenko, Šišlák (46. Bušina) – Kušner, Lee (68. Hoffmann). Trenér: Alexandr Bokij.

Přerov: Švéda – Hrabal (80. Dostál), Hýbner, Kopecký, Zimčík – Pavelka, Václavíček, Hrušák, Kyselák, Kazár – Hrubý. Trenér: Richard Švehlík.

Autor: Miloš Mlčoch