SK Hranice – 1. FC Viktorie Přerov 0:1

Přitom do utkání vstoupily mnohem lépe Hranice. Díky důrazu v osobních soubojích uprostřed hřiště se dostávaly do několika nebezpečných situací. Jenže Ferenc v 6. minutě po nadějném průniku těsně netrefil bránu a o tři minuty později neuspěl ani Orava, který tentokrát dostal přednost v základní sestavě Modelským, který měl zdravotní potíže.

Někdejší ústecký útočník měl také obrovskou příležitost v 17. minutě, kdy šel sám na brankáře Švédu, ale střelou podél těla si na gólmana nepřišel. „Tím, že jsme takové příležitosti neproměnili, jsme soupeře dostali na koně," řekl k Oravově tutovce trenér domácích Petr Zatloukal.

Přerovští mohli svého protivníka potrestat hned z následného protiútoku, kdy se k cíli probíjel Zaoral, ale ve stoprocentní šanci bránu minul. Přerované měli vzápětí ještě další možnosti, ale vynikající Matůšů se ani natřikrát prostřelit nenechal.

První poločas tak hlavičkou těsně nad břevno uzavřel Adam Kušner, který se objevil netradičně na pozici pravého beka. Jeho místo v útoku překvapivě zaujal jinak stoper Zdeněk Merta. „Merta se delší dobu jevil v herní pohodě a je to univerzální hráč. Kušner se naopak v posledních dvou utkáních moc neprosazoval, proto jsme to chtěli takto oživit," vysvětlil svůj krok kouč Zatloukal.

Do druhého poločasu však Kušner nastoupil už klasicky vedle Ference na hrotu útoku a na střelecké potenci Hranic to bylo znát. Právě nejlepší střelec loňského ročníku krajského přeboru se sám dostal hned čtyřikrát do slibné koncovky, ale ani jednu z nich neproměnil.

Vyhecovaní hráči předváděli i nadále obrovské nasazení a zápas se přeléval ze strany na stranu. Přerov těžil zejména z rychlých kontrů, jenže váhání před šestnáckou a zbytečné nahrávky místo střel ho stály slibnější zakončení.

„Chodili jsme do přečíslení, ale šance skončila na poslední přihrávce. Chtěli jsme hrát na brejky, ale bohužel jsme je špatně dohrávali. Na můj vkus to chtělo dříve zakončit," potvrdil trenér přerovských fotbalistů Richard Švehlík.

S postupem času bylo jasné, že zápas rozhodne jediná chyba. Té se nakonec dopustili domácí borci. Při jednom z četných protiútoků se na pravé straně dostal k míči Dlouhý a v 89. minutě typickým „angličanem" celý zápas rozhodl.

„Utkání bylo určitě vyrovnané. Myslím, že jsme byli šťastnějším týmem, určitě ne lepším. Ale tak to ve fotbale bývá. Jestli by nám z Hranic stačil jeden bod? Původně jsme pro něj přijeli," přiznal bezprostředně po závěrečném hvizdu sudího trenér Švehlík.

Na druhé straně po utkání pochopitelně radost panovat nemohla. „Myslím, že zápas jsme si prohráli sami. Jednak tím, že jsme neproměnili ani ty největší šance, a samozřejmě i tím, že si v poslední minutě přihráváme před vlastním pokutovým územím. To se prostě trestá. I když ten gól byl krásný, zavinili jsme si ho sami," konstatoval trenér Hranic Petr Zatloukal.

Jeho tým tak po vynikajícím začátku sezony prohrál podruhé v řadě a do tabulky pravdy si „připsal" tři minusové body. Přerov naopak pokračuje v překvapivé krasojízdě soutěží a i po pátém kole se tak bez ohledu na zbývající utkání udrží v čele tabulky.

SK Hranice – 1. FC Viktorie Přerov 0:1 (0:0)

Branka: 89. Dlouhý (PŘ). Rozhodčí: Kondler – Svoboda, Slabý. ŽK: Kundrát – Zaoral. Diváků: 425.

Hranice: Matůšů – Kušner, Kundrát, Wojnarovský, Čáp – Orava (55. Modelský), Kufa, Málek, Pecha – Merta (67. Pokorný), Ferenc. Trenér: Petr Zatloukal.

Přerov: Švéda – Hrabal, Mrázek, Zselezo, Netopil – Šolín (80. Mika), Hrušák (88. Sedlář), Schlehr, Koutný – Zaoral (69. Zachar), Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.