Kozlovičtí v prvním poločase doplatili na nevyužité šance. Úvodní čtvrthodinka sice patřila hranickým fotbalistům, pak se ale Kozlovice snažily hrát kombinačně a po zemi, čímž si průnikovými přihrávkami vytvářeli nadějné pozice. Gól ale nepřišel.

Domácí hrozili spíše z brejků. Ve 41. minutě ale zahrávali rohový kop, na jehož konci byl Jan Ferenc. Hranice si po jeho brance vzaly do šaten jednobrankový náskok.

„Řekl bych, že jsme v první půlce byli lepším týmem. Jsem spokojený s naší kombinační hrou, která fungovala asi z osmdesáti procent. Škoda, že jsme nevyužili tři obrovské šance, pak jsme bohužel inkasovali," mrzelo trenéra Kozlovic Romana Matějku.

„Před druhým poločasem jsem klukům říkal, že se nic neděje, ať si držíme styl hry. Ten se mi konečně začal líbit. Hráli jsme po zemi, dařily se nám průnikové přihrávky," byl Matějka spokojený s předvedenou hrou.

„V úvodu prvního poločasu jsme byli rychlejší a snaživější. Dostali jsme se do zajímavých situací, které jsme neproměnili. Pak už začal hrát soupeř a vytvořil si stoprocentní šance, které naštěstí pro nás neproměnil," konstatoval trenér Hranic Alexander Bokij.

Ve druhém poločase si Kozlovice pohlídaly výpady Hranic a v 70. minutě přišlo vyrovnání. Hlavou se prosadil Martin Schlehr.

Poté si ještě oba týmy vypracovaly šance, na obou soupeřích šlo vidět, že chtějí rozhodnout. Bojovný závěr ale branku nepřinesl, zápas tak skončil dělbou bodů.

„Ve druhém poločase jsme chtěli přidat druhý gól, ale skóroval soupeř. Bylo to nervózní z obou stran. V závěru už trošku pokulhávala kvalita hry, ale to k fotbalu patří. Na konci jsme byli trošku pod tlakem, tak jsem musel rozkouskovat hru střídáním. Jde vidět, že v naší soutěži může každý každého porazit," řekl Alexander Bokij.

„Kluci odvedli výkon v nasazení, snažili se jít do kombinace a s tím jsem byl spokojený. Proto si myslím, že jsme byli fotbalovější než Hranice, bohužel to ke třem bodům nevedlo. Bod z venku se ale počítá," pověděl trenér Kozlovic.

V dalším kole hostí Kozlovice v neděli předposlední Lískovec, Hraničtí jedou v sobotu na hřiště posledních Velkých Karlovic.

SK Hranice – FK Kozlovice 1:1 (1:0)

Branky: 41. Ferenc – 70. Schlehr.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kundrát, Kalous, Čáp – Chrastina, Žoch (60. Frydrych, 88. Poláček), Šišlák – Hostaša (46. Bušina), Ferenc, Lee. Trenér: Alexander Bokij.

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Michal Král, Dlouhý, Heger – Kaďorek, Dostál (65. Janoštík), Martin Král (85. Petráš), Koutný – Schlehr – Přikryl (72. Tomčík). Trenér: Roman Matějka.