Vedle fotbalových klání se mohou návštěvníci těšit také na doprovodné atrakce pro děti i dospělé, profesionální občerstvení či rozjetou afterparty. Výtěžek z akce poputuje na pomoc centru Jsme tady v Přerově.

Premiérový ročník Street Uher Cupu je koncipován pro šestnáct týmů. V době uzávěrky tohoto článku stále zbývala dvě volná místa, takže pokud máte zájem si s kamarády zahrát, určitě neváhejte a přihlaste se.

„Bude se hrát 4+1 na betonu i na trávě s mantinely, aby to odpovídalo stylu pouličního fotbalu, u nějž jsou podmínky vždy různé,“ prozradil spoluorganizátor akce Tomáš Plesník z organizace Tom Help.

Všichni účastníci by si tak s sebou měli vzít dva fotbalové páry bot. Kopačky by totiž na betonu asi příliš parády neudělaly.

„Budeme mít čtyři profesionální hřiště, dvě betonová a dvě travnatá. Vytvoří nám je firma Uher, která vyráběla tréninkový areál třeba i londýnské Chelsea. Atraktivní podívanou jistě budou vyřazovací utkání, jež se odehrají za umělého osvětlení,“ nastínil Tomáš Plesník.

Vedle sledování zápasů se mohou návštěvníci těšit také na bohatý doprovodný program. Ten, kdo dává přednost svéráznějšímu typu kopané, jistě nepohrdne možností vyzkoušet si zorbingovou fotbalovou arénu. Pro děti pak bude připravena například profi fotbalová škola, skákací hrad ve tvaru kopačáku nebo malování na obličej.

Chuťové buňky si vezmou do parády zkušení kuchaři Hotelu Centrum, alko i nealko pro změnu zajistí Miniie Bar restaurace Archa.

Chybět nebude ani Pole Dance vystoupení a celodenní hudební doprovod, o který se postará Dj Yorin. Toho na závěrečnou afterparty vystřídá drum and bassové duo Double You.

Autobusová doprava zajištěna

Organizátoři ale nezapomínají ani na dopravu do Ústí, kterou komplikuje uzavírka cesty směrem na Valašské Meziříčí.

„Objížďka z Hranic povede přes Kostelíček a hranický lom. Značena bude od Hypermarketu Albert až do areálu Street Cupu,“ popsal Tomáš Plesník.

Zájemci mohou využít také speciální autobusové dopravy.

„Minibus bude jezdit za dobrovolný příspěvek na trase a v časech, které jsou uvedeny v našem jízdním řádu (níže),“ doplnil organizátor.

Street Uher Cup je benefiční akcí, výtěžek z turnaje tak poputuje aktivačnímu centru Jsme tady v Přerově, které se zaměřuje na pomoc tělesně i mentálně postiženým osobám. Peníze využije centrum k dokončení rehabilitační místnosti a také na chod celého zařízení.

„Stacionáři Jsme tady bude věnována minimálně polovina zisku z každého občerstvení, část ze startovného i zisk ze zpoplatněných atrakcí. Návštěvníci budou moci přispět také do kasiček rozmístěných v areálu,“ uzavřel Tomáš Plesník. 

Pořadatelé mysleli také na dopravu, tu zajistí minibus.