Po výhře 3:2 však nakonec přece jen míří po jedenácti letech o soutěž níž tým z Hranicka.

„Je to pro nás velké zklamání. Je to ale vyvrcholení dlouhodobých problémů. Už loni jsme se zachraňovali na poslední chvíli. Letos už se to nepovedlo. Život ale sestupem nekončí," konstatoval smířeně trenér Ústí Zdeněk Hoffmann.

To na druhé straně vládla maximální spokojenost. Na záchranu Dolan by ještě před pár týdny vsadil málokdo.

Mužstvo trenéra Petra Máčaly se ale obdivuhodně zvedlo a potřebné body přece jen uhrálo.

S Ústím vedly Dolany po brankách Pence a Holáska už 2:0. Hosté ale pak začali hrát na větší riziko a během necelých deseti minut skóre srovnali. Nejprve se trefil Haldík a po něm Patrik Sencovici.

„V momentě, kdy jsme se dostali do vedení 2:0, Ústí začalo hrát na tři obránce, vysunulo dalšího hráče dopředu a začalo být lepší. Přečíslovali nás a my s tím měli velké problémy," přiznal domácí trenér Máčala.

„Když se nám podařilo vyrovnat, byl jsem přesvědčený, že přidáme další branku a zvítězíme, což by nás v podstatě zachránilo. Kočnar měl i slibnou šanci, jenže nedal a prakticky z protiútoku jsme dostali třetí gól, který nás zlomil," popsal hektický závěr zápasu Hoffman.

O záchraně Dolan, které mají kolo před koncem soutěže na Ústí, čtyřbodový náskok, rozhodla akce Hrdličky a přesné zakončení Volfa šest minut před koncem utkání.

„Moc si výhry vážím. Ve velkém vedru nás s naším věkovým průměrem stál zápas obrovské množství sil, nakonec jsme to ale dokázali, a to je podstatné," chválil Máčala.

Jestli ale v Dolanech krajský přebor zůstane, úplně přesvědčen není.

„Podmínky jsou tu výborné, ale nevím, jestli se nám podaří dát dohromady odpovídající mužstvo. V takové podobě, v jaké jsme to skládali ze začátku jara, zřejmě taková soutěž nemá smysl. Ale uvidíme," dodal spokojený kouč.

FC Dolany – Sokol Ústí 3:2 (1:0)

Branky: 30. Penc, 52. Holásek, 86. Volf – 57. Hladík, 66. Pat. Sencovici. Rozhodčí: Dorušák – Silný, Podhajský.

Dolany: Benčík – Hradil, Penc, Novák, Valenta (70. Liška) – Grossmann (74. Hrdlička), Volf, Kubeček, Holásek – Čech, Máčala (79. Šimek). Hrající trenér: Petr Máčala.

Ústí: Marák – Černotský, Sedlák, Pav. Sencovici, Smolka (46. Biskup) – Škařupa, Páleník, Pat. Sencovici, Ševčík (55. Skácel) – Škorňa, Hladík (65. Kočnar). Trenér: Zdeněk Hoffman.