Na jaře to zatím šlapalo, naopak Beskydský fotbalový klub se trápil a nedal ve třech duelech ani gól. Jenže divizní skupina E je letos obrovsky nevyzpytatelná. Hosté z Frýdlantu odjeli z Hranic s výhrou 2:0.

A jako by si s fotbalisty Sportovního klubu pohrál prozřetelný osud. V prvním jarním kole porazili Šumperk díky dvěma proměněným penaltám. V duelu 19. kola se role vyměnily a rozhodly dva proměněné pokutové kopy Frýdlantu z prvního poločasu.

#clanek|3201535#

„Kvůli těm dvěma penaltám to bylo podobné utkání, herně ale ani ne. Soupeř ze hry neměl jedinou šanci skórovat. Nekoncentrovaností vzadu jsme si vytvořili výsledkový deficit a soupeř, který byl hladový po bodech, opravdu bránil, jak se dalo. Za dvacet minut jsme udělali dvě ruky ve vápně, pak se nám už s výsledkem nepodařilo nic udělat. Je to škoda, chtěli jsme divákům udělat radost,“ mrzelo trenéra Hranic Rostislava Sobka.

Šance jeho tým měl, avšak chyběla větší kvalita v koncovce. Když už se domácí přeci jen po změně stran prosadili, rozhodčí gól neuznal kvůli údajnému útočnému faulu. V závěru ještě po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch Patrik Hoffman, to už ale nic neřešilo.

#clanek|3201398#

„Něměli jsme takovou kvalitu v útoku. Chyběl nám Marek Vyka a Honza Nehyba, takže jsme byli bez útočníků,“ pokrčil Sobek rameny.

V dalším kole jedou Hraničtí na hřiště Nového Jičína, který venku zdolal lídra tabulky z Valašského Meziříčí a na jaře je zatím naprosto suverénní.

SK Hranice – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 0:2 (0:2)

Branky: 10. a 38. z penalty Mandičak.

Rozhodčí: Dudek – Kontoršikov, Mankovecký. ŽK: Kundrát – Huvar, Jandek, Bialek, Mmandičak, Svatonský, Střižík, Janošec. ČK: Hoffmann (po 2. ŽK, Hranice). Diváci: 112.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Čáp, Kundrát, L. Lasovský – Kalous (84. Šigut), Lasovský M, - Sobek st. (58. Širůček), Šišlák, Frydrych (65. Kovařčík) – Hoffmann. Trenér: Rostislav Sobek.

Frýdlant: Jež – Jandek, Marek, Hrdlička, Vojvodík (68. Vojvodík), Svatonský, Mandičak, Huvar (88. Janošec), Střižík, Šigut (25. Kartochvíl), Bialek. Trenér: Michal Chlebek.