Starší dorostenci 1. FC Přerov ve skupině měli narazit v prvním utkání na ukrajinský Užhorod, ale ten bohužel na turnaj nepřijel včas. Přerov tak získal body kontumačně. Potom chlapci nadělili rekordních 10:0 brazilskému Clube de turma a remíza 1:1 s polským týmem UKS Linder/Anwis je pasovala na vítěze základní skupiny.

V semifinálové skupině už dostala klání větší kalibr. Nebezpečný polský UKS Linder/Liceu odešel poražen 0:2, s norským Skarphedinem přišla dělba za bezbrankovou remízu a nakonec 1. FC Přerov jasně přehrál ruské Dynamo Murmansk 5:1. Sečteno a podtrženo, první místo a finále se švédským týmem Östers IF, který do vyvrcholení turnaje nedostal žádný gól a byl jasným favoritem.

Ještě čtyři minuty před koncem vedli Švédové 1:0, ale pak zahrával Machač trestný kop, který skončil k radosti Přerova v brance soupeře. O vítězi tedy rozhodovaly pokutové kopy, a protože gólman Judas ze tří pokusů österských hráčů dva zlikvidoval a přerovští kanonýři byli ze čtyř pokusů stoprocentně úspěšní, mohla propuknout obrovská radost z vítězství v turnaji.

Mladší dorostenci 1. FC vstoupili do základní skupiny vítězstvím nad dánským Sollentuna Fotbal 4:1. Pak přišlo klopýtnutí a prohra 0:1 s lotyšskou Klapeidou, ale nakonec si chlapci spravili chuť s brazilským Club da turma a výsledek 6:0 je pasoval na druhé, postupové místo do semifinále.

V prvním utkání semifinálové skupiny zdolali Björndammens BK z Dánska 3:1, naši Jiskru Jaroměř pokořili 4:1, ale nestačili na dánský Lindö FF a prohráli 1:2. Postupová matematika však byla na straně Přerova.

Finále s norským Skarphedinem bylo nervy drásající bitvou s radostným koncem pro chlapce 1. FC Přerov. Po remíze 2:2 musely opět přijít na řadu penalty a v nich byl Přerov úspěšnější. Po letošním prvenství v Moravskoslezské divizi je to další velký úspěch mladších dorostenců v krátké době.

Přerovské ženy prošly základní skupinou s jedinou ztrátou kytičky, když hned v prvním utkání prohrály s budoucím vítězem turnaje, švédským BK Kick 0:2. Ovšem další vítězná utkání s dánským SB 50 5:1, norským Äskollenem 3:0 a anglickým týmem Daventry Ladies 2:0 dala zapomenout na špatný začátek a zajistila jim druhé, postupové místo do semifinále.

Tam se štěstí obrátilo proti ženám 1. FC Přerov. V normálním hracím čase skončil souboj nerozhodně 2:2, tudíž na řadu musela přijít penaltová loterie, po níž se radoval estonský FC Flora Tallin. Zklamána z neúčasti ve finále nastupovala děvčata k boji o třetí místo se švédským BK Olympic. Přerov neponechal nic náhodě, zvítězil 3:0 a odvezl si bronzové medaile.

Turnaje v Dánsku mají značnou mediální pozornost, přítomna byla i televize. O to libozvučněji potom zněly pro přerovské uši tóny „We are the champions“ při vyhlašování vítězů.

Mimo polykání tréninkových jednotek navštívila výprava i přátelské utkání Bröndby Kodaň proti Juventusu Turín s Nedvědem, Buffonem, Trezeguetem a dalšími hvězdami.