„Klukům jsme říkali, ať si to užijí, když je to finále. V utkání se nám podařilo proměnit takřka vše, Kojetín byl víceméně neškodný. S výsledkem můžeme být maximálně spokojeni," pověděl po utkání s úsměvem kouč vítězů Radim Žingor.

„Takové zápasy opravdu bereme jako přípravu. Máme v týmu, v rámci toho, že jsme farmou, hodně kluků z Hranic a zatím se to všechno sehrává. Je vidět, že zápas od zápasu je to lepší, ale stále je na čem pracovat," dodal muž, jež se po utkání mohl s týmem těšit ze zisku poháru.

Vysokou porážku jeho trenérský protějšek ani výrazněji neřešil.

„Je pravdou, že jsme nehráli v plné sestavě. Chtěl jsem právě využít hráče ze širšího kádru a dát znovu šanci těm, kteří hráli v předchozích pohárových kolech a vybojovali v Beňově postup do finále. Věřil jsem, že to dokážeme zvládnout. Soupeř ale ukázal, že je sehranější a v útočné fázi byl jednoznačně kvalitnější. Zápas rozhodl ten druhý gól na úvodu druhé půli. Gratuluji soupeři k výhře," pověděl kojetínský Roman Matějka.

TJ Sokol Ústí –FK Slavoj Kojetín/Kovalovice 5:1 (1:0)

Branky: 47. a 77. Pat. Sencovici, 25. Páleník, 51. Orava, 62. Pokorný – 66. Panák z pen.

Ústí: Bernkopf – Černotský (76. Kočnar), Smolka, Pav. Sencovici, Šnejdrla (52. Ševčík) – Pat. Sencovici, Páleník, Pančochář, Bagar – Orava (86. Urbášek), Pokorný (70. Holoubek). Trenér: Radim Žingor.

Kojetín/Kovalovice: Oral – Panák, Ernst, Machů, Jarmer – Zezula (62. Rybovič), M. Polách, Z. Polách, Z. Matějka – Galetka (27. Vondra), Cibulka (77. Humpál). Trenér: Roman Matějka.