Dorostenecké týmy ve Znojmě uspěly napolovic. Áčko starších žáků těsně prohrálo na Slovácku, ale mladší áčko nečekaně získalo první ligové vítězství. Starší béčko žáků veze body z Mohelnice, mladší rezerva se stejným soupeřem neuspěla. Ženy i ve zdecimované sestavě vyhrály ve Veřovicích.

Muži

Tatran Litovel - 1. FC Přerov 6:1 (2:0)

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně. Bohužel první střela na branku Přerova skončila v síti. Po přísné penaltě šli hosté do kabin s dvoubrankovým mankem - škoda nevyužitých šancí Novotného a Lišky.

O přestávce trenér Koral burcoval své svěřence k odpovědnější hře, ale jeho slova vyslyšena nebyla, protože v rozmezí sedmi minut Litovel třikrát překonala Fikra a bylo zaděláno na pořádný výprask.

Liška sice jemně kontroval čestným úspěchem Přerova, ale poslední slovo měli opět domácí, kteří tak nadělili mužům 1. FC debakl větší, než je rozdíl jedné třídy.

Branka: 61. Liška.

Starší dorost

1. SC Znojmo - 1. FC Přerov 2:1 (0:1)

Starší dorostenci nastoupili k zápasu s lídrem soutěže a výsledek měl poodhalit jejich ambice na návrat do MSDL. Dobře rozehraný souboj však nedotáhli do úspěšného konce.

V prvním dějství se rodily šance na obou stranách, větší radost však byla na té přerovské po otevření skóre Riedlem, kterému asistoval Jakub Baďura.

Po změně stran mohli zvýšit Schlehr s Hrabalem, nestalo se tak a přišlo vyrovnání Znojma za přispění chyby, kterou vyrobil Přidal. Rozhodující situace přišla o šest minut později.

Po centru z pravé strany šel na gólmana Bělíka sám znojemský útočník a rozhodl o tříbodovém zisku pro domácí.

Branka: 41. Riedl.

Mladší dorost

1. SC Znojmo - 1. FC Přerov 0:3 (0:1)

Domácí jsou v této kategorii družstvem ze středu tabulky, tudíž Přerov byl favoritem a svou roli také splnil. V první půli měl více šancí, ale vytěžil z nich pouze jednogólové vedení, když se trefil Janováč po příhře Tihelky.

Změnit skóre mohli Zselezo, Zatloukal a Navrátil. Kapitán Čechák měl pak prsty v dalších zásazích do černého. Nejprve centroval na hlavu Čtvrtníčkovi a potom sám proměnil pokutový kop za faul na Machače.

Navýšit tříbrankové vedení mohli ještě Chuda a opět Zatloukal s Machačem, ale nestalo se tak. I přesto však veze mladší dorost z města okurek tři body. Jelikož vedoucí tým Židenic doma klopýtl se Žďárem nad Sázavou, dostal se Přerov do čela tabulky.

Branky: 21. Janováč, 46. Čtvrtníček, 55. Čechák (z penalty).

Žáci

Áčka žáků bojovala na Slovácku. Starší podali slušný výkon a prohráli až brankou z konce utkání 0:1. Dobře zachytal gólman Huňka. Mladší áčko překvapilo a získalo první tři body za vítězství 2:0 (1:0).

V první půli se trefil Baculák a ve druhé Pochyla. Obětavost a nasazení přineslo ovoce. Doufejme, že výsledek dodá alespoň trochu sluníčka do píle v tréninku a to se potom projeví v jarní části soutěže. Rezervy žáků si počínaly úspěšně napolovic.

Starší přehráli o rok starší hráče Mohelnice- Moravičan kombinační a technickou hrou. Nejprve nevyužili své gólové možnosti Řehák, Noga a Přikryl, přesto se pět minut před koncem posledně jmenovaný trefil a Přerov si odvezl plný bodový zisk.

Mladší béčko prohrálo 0:2 (0:1). Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Ten první byl ze strany 1. FC zlým snem, druhý už byl „dívatelný“, ovšem vyrovnat se hostům nepodařilo a paradoxně inkasovali ještě druhou branku.

Ženy

Veřovice - 1. FC Přerov 0:2 (0:1)

Přerovské ženy zdecimované zraněními a nemocemi odjížděly s jedenácti hráčkami bez náhradnic do Veřovic, a to ještě dvě fotbalistky nastoupily s velkým sebezapřením. Přesto dovezly všechny body.

Ve 38. minutě se trefila Glozygová a dvě minuty před koncem pečetila Mokrušová. Trenéři Venský a Vyskočil označili výkon svých svěřenkyň jako nejslabší v sezoně, ale výhra z venku se počítá a historie se na podrobnosti ptát nebude.

Branky: 38. Glozygová, 88. Mokrušová.

Pro některé týmy 1. FC Přerov bude tento víkend posledním představením v podzimní části soutěže, neplatí to pouze pro muže, rezervy žáků a ženy. O víkendu dojde k tomu, že některá utkání se budou překrývat, tudíž fanoušek 1. FC si může vybrat podle libosti.

SOBOTA 3. listopadu

Sobotní program zahájí na umělé trávě rezervy žáků s Litovlí (9 a 10.45). Dorostenci se postaví proti Židenicím (10.15 a 12.30, tráva „Golf“). U mladšího dorostu je to pikantní souboj o podzimního mistra divize. Ve 13.30 přijde na řadu derby mužů s Kozlovicemi na hlavním stadionu.

NEDĚLE 4. listopadu

V neděli pak využijí umělou trávu nejprve áčka žáků s Jihlavou (10 a 11.45), a potom i ženy s Dobraticemi (14.30).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika