Hosté nastoupili kompletní, tedy i s druhým nejlepším střelcem soutěže Neisnerem. Hranicím bohužel opět chyběli dva hráči ze základní sestavy Stryk a Siegel.

Trenéři se tak rozhodli dát příležitost alespoň na pár minut dvěma oporám ročníku 1998, Smékalovi a Vankovi, kteří si poprvé osahali atmosféru v žákovské divizi.

Ač měla půlka družstva v nohou vítězné sobotní utkání proti Jeseníku, začali domácí kluci velmi dobře a od samotného začátku byli jasně lepším týmem. Navíc ve čtvrté minutě přihrál v první půli výborně hrající Frydrych kanonýrovi Markovi a ten střelou po zemi otevřel skóre.

V dalších minutách hraničtí pokračovali v tlaku a hosté se za půlku dostávali jen ojediněle. Domácí ovšem zahazovali jednu příležitost za druhou a hlavně hlavičky vysokých hráčů po gólu vyloženě volaly.

Smůla se jim dále lepila na kopačky a v 19. minutě dokonce dvakrát během deseti sekund nastřelili brankovou konstrukci. Nejprve Holoubek trefil tyč, a následná střela Žingora skončila na břevně. Před koncem první půle našel Holoubek ideálně hlavu Zbruže, ten však minul.

Po příchodu z kabin nastoupil Šumšal a jeho přítomnost byla znát. Ve 39. minutě se podruhé trefil Marek, když jeho střela z šestnácti metrů skončila pod břevnem a do hry šel Štefek.

Poslední gól padl v pětačtyřicáté minutě - dlouhý nákop Zezulky obránce minul a Šumšal mohl předvést své oslavné salto. V posledních minutách se utkání dohrávalo ve volnějším tempu, když vzrušení přinesly hlavně nepřesně zakončené šance domácích hlavičkářů.

SK Hranice - Jiskra Rýmařov 3:0 (1:0)

Branky: 4. a 39. Marek, 45. Šumšal.

Sestava: Chovanec - Šnejdrla, Zbruž (58. Vanek), Zezulka, Vyka - Frydrych (52. Smékal), Holoubek, Žingor, Nehyba (39. Štefek) - Kelar (31. Šumšal), Marek.

Robert Marek, trenér vítězného celku, po utkání řekl: „Naši hráči byli po většinu utkání lepším týmem, o čemž svědčí fakt, že si hosté nevytvořili žádnou gólovou příležitost. My jsme se uklidnili po rychlém gólu. Po prostřídání hráčů ve druhé půli tempo naší hry trochu opadlo, ale na zaslouženém vedení a výhře to nic nezměnilo“.

Tímto vítězstvím si hraničtí zajistili titul nejlepšího jarního družstva MSŽD, skupiny E, a potvrdili, že v sezoně 2007 - 2008 si z Hranic neodvezl nikdo ani bod.

Jedinými jarními ztrátami byly dvě remízy, ne náhodou na hřištích ligových béček Olomouce a Zlína, s vysoce aktivním skóre 37:2.

(rž)