Hosté chtěli uhrát co nejpříznivější výsledek, popřípadě i s bodovým ziskem. Úvod zápasu tomu i nasvědčoval. Baník se bránil a Hranice si vytvářely brankové šance.

Již v osmé minutě Rebenda po křižné přihrávce sám netrefil úplně prázdnou branku. Ovšem domácí dali soupeři tvrdou lekci z produktivity. Za celý první poločas v podstatě jen čtyřikrát vystřeli na branku a dali tři góly.

V 18. minutě zahrál Rebenda ve vlastním pokutovém území rukou a Zaplač z penalty otevřel skóre utkání. O chvíli později mohl vyrovnat Ferenc, ale mířil těsně vedle.

V devětadvacáté minutě vsítil Dohnal vyrovnávací gól, který avšak pro ofsajd nebyl uznán. Zanedlouho chyboval Richter, míč prošel obranou a Starý přesnou střelou zvýšil na 2:0.

Ve 40. minutě brankář Majer po rohu vyboxoval míč jen před sebe a Pavlík už zvyšoval na tříbrankový rozdíl.

Paradoxem bylo, že Baník si po změně stran vytvořil výraznější převahu, avšak na konečných 4:0 upravil až v osmaosmdesáté minutě, když po křídle unikl dobře hrající Zaplač, na jeho centr naskočil nedůsledně pokrytý vysoký Přecechtěl a míč hlavou usměrnil do sítě.

FCB Ostrava B – SK Hranice 4:0 (3:0)

„První poločas se hrál z naší strany slušný fotbal, jenže co je to platné, když netrefíme ani prázdnou branku. Druhé dějství bylo z naší strany špatné a soupeř nás přehrál. O výsledku rozhodly těžké individuální chyby,“ řekli Radek Průcha a Lubomír Kubica, trenéři SK Hranice.

Branky: 25. Zapalač (z penalty), 41. Starý, 43. Pavlík, 88. Přecechtěl.

Sestava: Majer – Bušina (75. Punčochář), Král, Verchola (46. Vavřík), Anastázovský (86. Bočan) – Rebenda , Málek, Richter, Ferenc – Modelský, Dohnal.