Tentokrát se však radovali jasného vítězství. Po zkušenostech z minulého souboje, kdy Brumov bránil mnohdy v devíti hráčích, nastoupili domácí netradičně s třemi útočníky.

Bohužel v první půli hraničtí chlapci neplnili předzápasové pokyny a místo krátkých přihrávek přes záložníky se uchylovali k nakopávaným vysokým míčům, které nevedly k úspěchu.

Do první šance se sice hned v páté minutě dostal Nehyba, když postupoval osamoceně na branku, ale špatně si pokryl míč a obránce stačil čistým odkopem nebezpečí zažehnat.

V 8. minutě se již domácí radovali z první branky. Po dlouhém autu Vyky zpracoval balon Holoubek, chytře ho posunul na Nehybu a ten střelou okolo brankáře otevřel skóre.

Nepovedené první dějství zakončila zahozená šance Marka, který po úniku Frydrycha po pravé straně hřiště netrefil opuštěnou branku.

SK Hranice - FC Elseremo Brumov 5:0 (1:0)

V přestávce museli trenéři SK Hranice hráčům promluvit do duše a většina si z toho vzala ponaučení. Ve 35. minutě poslal Zezulka dlouhým odkopem přes obránce do brejku Marka, jenž sprint přes půlku hřiště zakončil hokejovým blafákem a zvýšil na 2:0.

Ve 42. minutě se teprve zastřeloval „žolík“ Šumšal, když chytře přehodil brankáře, ale trefil pouze tyč. Jeho chvíle však přišla o pět minut později, kdy zachytil zoufalý odkop a střelou pod břevno zvýšil na 3:0.

V 52. minutě pak vybojoval na půlce míč Štefek, přihrál jej Markovi, který postupoval společně s Šumšalem na samotného Vaňka, a protože přihrávka přišla v pravou chvíli, zasunul „Šumi“ skluzem do prázdné.

Skóre hraničtí uzavřeli v 57. minutě - Žingor přenesl hru na volnou levou stranu, kde Vyka ihned posunul Strykovi, jeho prudkou střelu gólman pouze vyrazil a pro Nehybu již nebyl problém skórovat - 5:0.

Branky: 8. a 59. Nehyba, 47. a 52. Šumšal, 35. Marek.

Sestava SK Hranice: Chovanec (31. Tomečka) - Siegel, Zbruž (21. Šnejdrla), Zezulka, Vyka - Frydrych (36. Šumšal), Žingor, Stryk - Nehyba, Holoubek (44. Štefek), Marek.

„Utkání druhého družstva tabulky proti poslednímu mělo být jednoznačnou záležitostí. Věděli jsme, že soupeř bude bránit a pouze kombinační hrou se můžeme prosadit. Ovšem výkon, který jsme předvedli v prvním poločase, patřil k nejhorším v jarní části soutěže. Druhý poločas po důrazném upozornění na plnění taktických pokynů již přinesl jiný fotbal, dokázali jsme vsítit čtyři góly a soupeře jsme nepustili do žádného ohrožení naší branky. Je potřeba vyvarovat se nevyrovnanosti výkonů našich hráčů a soustředit se na hru od prvních minut utkání,“ řekl Jiří Chovanec, trenér vítězného celku.

Starší žáci

SK Hranice - FC Elseremo Brumov 2:1 (0:0)

Starší žáci se štěstím vyhráli a definitivně se zachránili v Moravskoslezské žákovské divizi. Branky: Žabíček, Sencovici.

(rž)