Hraničtí nastoupili na půdě svého tradičního rivala s odhodláním konečně bodovat. Tomu odpovídalo i rozestavení na hřišti se třemi útočníky vpředu.

Už od úvodního hvizdu si hosté vytvořili územní převahu a dostali soupeře pod tlak. Již v osmé minutě po centru zleva z devíti metrů před brankou Rebenda promáchl a netrefil ve vyložené šanci míč.

Bystřice se na útočnou polovinu dostávala jen sporadicky, ale jakmile se „prokousala“ k brance, tak to hrozilo gólovou situací.

Ve čtrnácté minutě se takto prosadila, když po střele z třinácti metrů brankář Majer míč jen vyrazil a pro nepokrytého Kušíka nebyl problém skórovat - 1:0. Domácí se prosazovali přes dobře hrajícího Zapletala, jenž ve 20. minutě opět zahrozil, tentokrát bez efektu.

Po změně stran, i z důvodu mírně nerovného terénu, bylo pramálo šancí na obou stranách. V 57. minutě ale domácí opět udeřili. Po rohovém kopu k bližší tyči ostrostřelec Kotas zvýšil na 2:0. Zdálo se, že o výsledku je již rozhodnuto.

O chvíli později svitla naděje pro hosty, když se střelecky prosadil zatím jediný střelec jara Dohnal. Ovšem Hranice hrály druhý poločas stereotypně a do vážnějších gólových situací se nedostávaly. Ke změně nepomohlo ani masivní vystřídání.

Naopak v 89. minutě po zaváhání Anastazovského střídající domácí Valoušek ukončil naděje Hranic a upravil na konečných 3:1 pro Bystřici pod Hostýnem.

Bystřice pod Hostýnem - SK Hranice 3:1 (1:0)

„Co je platné, že takřka po každém utkání nás soupeř chválí za způsob hry a dynamiku hráčů, když koncovka je mizivá a neadekvátní vzhledem k vývoji zápasů,“ řekl po utkání Lubomír Kubica, hranický trenér.

Branky: Kušík, Kotas, Valoušek - Dohnal.

Sestava SK Hranice: Majer - Bušina, Richter, Bočan - Rebenda, Anastázovský, Málek (75. Kufa), Ferenc (80. Král) - Dohnal, Machač (60. Smol- ka).

(skH)