Začátek utkání patřil domácím. U hranických vázla v prvních patnácti minutách kombinace, hráči se zbavovali ukvapeně míčů a přihrávky často nenacházely adresáta.

Bystřice působila sehranějším a kompaktnějším dojmem, naštěstí pro hosty nedokázala mírnou převahu využít. Povelem ke zlepšené hře hranického družstva byla šance Ference v patnácté minutě, který ovšem netrefil branku.

Hra se pak vyrovnala a odehrávala se více méně ve středu hřiště bez výraznějších příležitostí. V posledních minutách prvního poločasu měly oba týmy možnost změnit stav na ukazateli skóre.

Avšak domácím šanci zlikvidoval výborným zákrokem Majer a hranický Ferenc trefil břevno. Do druhého poločasu nastoupili hráči SK s odhodláním vstřelit rychle branku a více než deset minut nepustili soupeře na svou polovinu.

Bohužel hned z první domácí příležitosti uhodilo a Bystřice se brankou Hrnčiříka ujala vedení. Hraničtí se ještě nestihli pořádně vzpamatovat z šoku a prohrávali už 0:2, když nedorozumění mezi obránci a brankářem potrestal Kušík. Domácí se po druhé trefě stáhli do obrany a přenechali aktivitu soupeři.

Hostující družstvo vsadilo vše na útok a tak otvíralo prostor k rychlým protiútokům do otevřené obrany. Hraničtí si sice vynutili převahu, ta však většinou končila před hranicí pokutového území.

Vypracovali si i dvě poměrně slibné příležitosti, které však brankář Sobek zlikvidoval. A protože domácí nedokázali úspěšně zakončit žádnou z několika slibných brejkových situací, tak se do konce utkání na výsledku již nic nezměnilo.

Hranice se touto porážkou propadly na poslední místo v tabulce a v následujících dvou utkáních na domácí půdě budou muset získat plný počet bodů, aby alespoň udržely bodový kontakt s ostatními celky soutěže.

Hráči si budou muset uvědomit, že bez maximálního nasazení a bojovnosti od první do poslední minuty se zápasy vyhrávat nedají.

FK Bystřice pod Hostýnem - SK Hranice 2:0 (0:0)

Branky: 57. Hrnčiřík, 59. Kušík.

Sestava SK Hranice: Majer - Rebenda, Michálek, Král, Kundrát (68.Chrastina) - Pulkert (78. Kuchař), Kufa, Modelský, Vavřík (65. Smolka) - Dohnal, Ferenc.

Další utkání, tentokrát v domácím prostředí, sehrají hraničtí fotbalisté v sobotu od 16 hodin proti Porubě.

(skH)