I když mezi těmito soupeři je rozdíl tří tříd v mistrovských soutěžích, výsledek zněl pouze 2:3 (1:1) v neprospěch papírově slabšího Újezdce. Branky vítězů: Navrátil, Plch a Stokláska, za poražené Davídek z penalty a Přikryl.

V pravé poledne začal souboj staršího dorostu 1. FC Přerov proti mužům Kostelce na Hané. V prvním dějství vstřelili za dorostence branky Riedl a Schlehr, ve druhém poločase gól nepadl a konečný výsledek tedy zněl 2:0.

Rozjeté starší dorostence Prostějova zabrzdili muži Nezamyslic, když zvítězili 5:2 (2:0), za Prostějov vsítil dvě branky Šmíd, za vítězný tým skórovali Kyselák 2, Fialka, Mariánek a Čtvrtečka.

Neporazitelnost si udrželi i muži 1. FC Přerov. V souboji s Tovačovem vedli v poločase 3:0 a po změně stran přidali další dvě branky. Na konečném výsledku 5:0 se podíleli: Pola 2, Holub, Gřešák a Novotný.

Po čtvrtém kole se usadil v čele tabulky kanonýrů prostějovský starší dorostenec Šmíd se šesti zásahy do černého. Dohnala z Kostelce přibrzdili přerovští starší dorostenci - s pěti brankami přenechal žezlo právě Šmídovi a je druhý. Za nimi se usadila čtveřice čtyřgólových - Davídek (Újezdec), Pola a Václavíček (1. FC Přerov) a Táborský (SD 1. FC Přerov).

V pomyslné tabulce se od posledního kola nic nezměnilo. Oba týmy pořadatele turnaje 1. FC se dívají na své soupeře z patra, zatím neztratily ani bod. Hodně napoví první utkání nastávajícího víkendu a hlavně jejich souboj za 14 dnů v šestém kole.

Páté kolo začne v sobotu 16. února zajímavým kláním Nezamyslice - starší dorost 1. FC Přerov (10 hodin). Újezdec se bude snažit získat první body s Tovačovem (12 hodin), muži 1. FC Přerov určitě nebudou chtít klopýtnout s dorostenci Prostějova (14 hodin) a v závěrečném utkání kola se střetnou Kostelec s Kozlovicemi (16 hodin).

Podrobnosti k probíhajícímu Zimnímu turnaji 1. FC Přerov naleznete na stánkách www.fcprerov.cz. Další utkání týmů 1. FC Přerov Nezahálela ani áčka žáků, která si o víkendu pozvala SK Prostějov a vedla si dobře pouze napolovic.

Mladší žáci 1. FC svého soupeře porazili 2:0 (0:0) brankami Řeháka a Baculy. Režii utkání měli domácí ve svých rukou a nebýt vynikajícího představení prostějovského gólmana a částečně i vychýlené mušky, mohli hosté utrpět výprask. Starší áčko naopak prohrálo 1:2 (1:1), jediný úspěch Přerova zajistil Přikryl, kterému asistoval Pavelka.

Trenéři své svěřence za předvedenou hru rozhodně nepochválili. Ženy 1. FC si zvolily kvapíkovou víkendovou přípravu v podobě účasti na dvou turnajích. Sobotní mezinárodní turnaj v Hlučíně zvládly na výbornou, bohužel výsledkem byla pouze „bramborová“ medaile.

Společnost na vysoké úrovni jim dělalo jedenáct prvoligových kolektivů ze Slovenska, Polska a Severní Moravy. Přerovanky nejprve porazily Štramberk 6:1, ale pak shodně neuspěly 1:3 se Žilinou a Hlučínem a postoupily ze třetího místa ve čtyřčlenné skupině.

Rozřaďovací systém jim přiřkl opět pořadatelský Hlučín, ale tentokrát se už mohla děvčata 1. FC Přerov radovat z vítězství 2:1. Na řadu přišlo semifinále s budoucím vítězem turnaje Žilinou a bohužel tedy i prohra 1:4.

V souboji o třetí místo nastoupila proti Holešovu a o postavení na bedně je připravila fatální chyba v poslední minutě střetnutí. Přerov prohrál 1:2. Individuální ocenění si odvezla domů Michaela Mokrušová, stala se nejlepší střelkyní turnaje. Nedělní turnaj v Zašové už tak kvalitně obsazen nebyl a navíc po sobotě trochu „ztěžkly“ nohy. Zúčastnila se ho šestice týmů. Přesto v turnaji přerovské hráčky neprohrály.

Třikrát se radovaly z vítězství a body jim sebraly dvě remízy, skóre 16:5, sečteno, podtrženo - konečné druhé místo. Mokrušová si opět musela udělat v domácí vitrínce místo na trofej, protože byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Ve dvou dnech dvě ocenění, to se jen tak nevidí.

„Pochvalu za přístup a reprezentaci zaslouží Procházková, Crhová, Hanáková, Bednaříková, Matyášová, Glozygová, Lexová, Faltová a pochopitelně i Mokrušová,“ řekl Josef Venský, trenér žen 1. FC Přerov.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Luděk Judas