Domácí Kozlovice naplnily roli mírného favorita, když otočily nepříznivě se vyvíjející utkání a rozloučily se vítězně se sezonou 2007/2008.

Hosté vstoupili do zápasu velmi dobře a zle zatápěli kozlovické obraně. Tento tlak přinesl také Želatovicím odměnu v podobě nádherné střely Čtvrtníčka, který z dvaadvaceti metrů trefil šibenici a nedal jinak pozorně chytajícímu Mánkovi šanci.

Po této vstřelené brance jakoby však hosté přestaly běhat a kombinovat a iniciativu převzali kozlovičtí, kteří z trestného kopu Kubou vyrovnali a tentýž hráč po narážečce se Stokláskou strhl vedení na stranu svého celku. Tak skončil i první poločas.

Po příchodu z kabin se skóre měnilo v 68. minutě, kdy se prosadil Vyplel po pěkné nahrávce Kuby – 3:1. Do sedmdesáté páté minuty měli domácí minimálně čtyři slušné šance, ale Krampla, Kuba, Stokláska ani Dohnal nenašli správný gólový směr, čehož soupeř využil ke snížení.

Čtvrtníček sice vstřelil kontaktní branku na 2:3, ale za tohoto stavu již utkání také skončilo. Průměrný zápas řídil dobře rozhodčí Klíma s asistenty Caletkou a Štětkou před návštěvou 320 platících diváků, kteří potleskem vyprovodili hráče do šaten a tím jim poděkovali za výkony v tomto ročníku, kde Kozlovice přes všechny problémy překonaly jarní krizi a získaly krásných 44 bodů.

Kozlovice – Želatovice 3:2 (2:1)

Branky: Kuba 2, Vyplel – Čtvrtníček 2.

Sestava FK Kozlovice: Mánek – Kušner, Vyplel, Vyskočil, Di Cuia, Stokláska (Záhora), Šolín, L. Dohnal (Kudrna), Baďura (Růžička), Krampla, Kuba.

Druhé finálové utkání okresního přeboru starších žáků bylo na programu v neděli dopoledne v Kozlovicích, kdy domácí přivítali Brodek u Přerova, který v úvodním měření sil zvítězil 3:2. Domácí však toto manko smazali, zvítězili 5:3 a mohli se radovat z postupu do 1. třídy.

(fkK)