Mladší dorost se tejným soupeřem prohrával, ale zápas otočil a zvítězil. Áčka žáků měla hratelného soupeře, a to Šardice. Starší áčko remizovalo, mladší opět neuspělo.

Rezervy žáků měly na pořadu derby s Viktorií Přerov, ženy po návratu z vítězného turnaje v Itálii přenechaly body NovýmSadům.

Muži

1. FC Přerov - Sokol Leština 0:0

Hosté přijeli s totálně defenzivní taktikou s cílem neprohrát a to se jim také podařilo.V podstatě za celé utkání neohrozili přerovského gólmana. Domácí měli náznaky šancí - po centru Petráše se neprosadil Novotný a neujaly se ani trestné kopy Matušky, Petráše a Poly.

Největší šanci připravil posledně jmenovaný přihrávkou Hýbnerovi, ten se dostal za beky, ale prováhal nejvýhodnější okamžik k rozvlnění sítě. Bohužel po několikáté se potvrdilo, že na družstva, která přijedou „betonovat“, Přerov neumí najít ten správný recept k úspěchu. Lépe se mu hraje proti soupeřům, kteří chtějí hrát fotbal.

Starší dorost

1. FC Přerov - SFC Vrchovina 0:2 (0:0)

Přerovské hráče čekají v posledních třech kolech velmi silní soupeři, kteří prověří, jak je na tom 1. FC s ambicemi na návrat do MSDL. Bohužel souboj s družstvem Vrchoviny se Přerovu nevyvedl. První šanci musel hasit domácí gólman Bělík s kapitánem Gregovským.

Potom přišel na řadu 1. FC a zejména šance Martina Schlehra volaly po gólu. Po příchodu z kabin vykopával z brankové čáry Dubravský a Bělík potom nadvakrát zlikvidoval šanci Vrchoviny

. Přerovští hráči toto varování nebrali vážně, tudíž hosté začali střílet ostrými. V 67. minutě otevřeli skóre a v 82. minutě si pojistili vítězství druhýmgólem. Překvapivá ztráta bodů není tím nejlepším nabuzením před odjezdem k zápasu s lídrem divize - Znojmem. Na druhé straně je to výzva dokázat, že svou kvalitu tento tým má.

Mladší dorost

1. FC Přerov - SFC Vrchovina 2:1 (0:1)

Do vedení mohl Přerov dostat Zselezo po přihrávce Chudy, ale nestalo se tak. Čtvrtníček potom nabídl hostům šanci, když zahrál velmi špatně hlavou malou domů – naštěstí střela skončila vedle Petrášovy branky.

Přesto se soupeř radoval, když rána zpoza šestnáctky skončila v přerovské síti. Po změně stran Zselezo nahrával Navrátilovi, ale břevno zabránilo vyrovnání. Chudu potom hráči Vrchoviny faulovali v pokutovém území a přišla penalta.

Hrdinou okamžiku se odmítl stát Čtvrtníček, když neproměnil pokutový kop. Naštěstí 1. FC tento okamžik nepoložil a přišly dvě světlé chvilky v podobě branek.

Vyrovnával Tihelka, který šel sám na brankáře po přihrávce od Machače, a rozhodující úspěch vstřelil Navrátil za asistence Zseleza. Hostům tak z dobře rozehraného souboje zbyly jen oči pro pláč.

Branky: Tihelka, Navrátil.

Žáci

Áčka žáků přivítala Šardice a v obou kategoriích je to nejen podle tabulky srovnatelný soupeř s přerovskými chlapci. Vše podstatné zařídil Greč. Nejprve dostal Přerov do vedení proměněnou penaltou, potom těsně před poločasovým hvizdem nechtěnou tečí překonal vlastního brankáře Huňku.

A jelikož se ve druhém dějství nepřidaly žádné střely do černého, skončilo utkání 1:1.

Mladší áčko díky zásahům gólmana Klímy udrželo bezbrankový poločas. Šardice se však po chybě ujaly vedení a při hře vabank dostal Přerov druhý gól.

Béčka žáků si to rozdala v derby s Viktorií Přerov. Starší rezerva 1. FC byla lepší a vyhrála 3:1 (2:0). Branky domácích vstřelili Kryška, Kovařík a Řehák, za soupeře byl úspěšný Bernard. V zápase mladších naopak zvítězila 1:0 Viktorka, jediným střelcem byl Herman.

Ženy

Ženy 1. FC Přerov se v týdnu vytáhly na turnaji v Itálii, ale mistrovský zápas s Novými Sady se jim nepovedl a prohrály 0:2 (0:1). Je třeba uvést, že citelně chyběly zraněné hráčky. J

eště za stavu 0:2 šly samy na gólmanku Čulíková a potom i Mazalová, ale nezakončily tak, jak by si samy představovaly. Zrodila se tak druhá prohra v mistrovské soutěži. Inu, po hodech bývá půst.

O víkendu si opět odpočinou hřiště 1. FC, protože mimo žen odjíždějí všechny týmy ke svým soupeřům.

V sobotu 27. října se muži budou snažit bojovat v Litovli, dorostenci ve Znojmě a áčka žáků na Slovácku.

V neděli 28. října se pak představí rezervy žáků v Mohelnici - Moravičanech a již avizované ženy doma s Dobraticemi, výkop je ve 13.30 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika