Soupeř sice vedl brankou po rohovém kopu a gólman Fikr ještě teď přemýšlí nad tím, jak se balon mohl dostat do jeho branky. Po půlhodině hry Bernard uviděl Gřešáka, jeho centr našel Lišku a bylo vyrovnáno.

Gřešák poté orazítkoval břevno dolanské brány. O chvíli později pak asistoval Jemelkovi, který křížnou střelou dostal Přerov do jednobrankového náskoku. Po příchodu z kabin soupeř vyrovnal na 2:2, což naopak vyburcovalo 1. FC k ještě větším obrátkám.

Liškova střela šla těsně nad, Holub trefil tyč a Liška nechtěně odevzdal míč ležícímu brankáři Dolan. Přišla však 65. minuta, Holub přihrál Korandovi, ten si míč efektně zpracoval a uklidil jej tam, kde má mít své místo, to znamená v soupeřově brance – 3:2.

Navýšit mohl střelou Hýbner, ale jeho muška byla mírně vychýlena. Deset minut před koncem vybídl Holub ke střeleckému zápisu Kašpárka a závěrečnou podobu výsledku dal svou druhou brankou v zápase Liška.

Přerovský trenér Ditrich po utkání řekl: „Výsledky mimo výpadek s Troubkami jsou potěšující. Hra nebyla, až na proměňování šancí, tak zlá, ale na všechno nám dá odpověď teprve jarní část soutěže, ta se kvapem blíží. Zajíci se počítají až po honě, po výsledcích na turnaji potom nebude nikdo pátrat, i když znovu opakuji, jsou lichotivé, hráčům mohou jenom zvednout sebevědomí, a to budeme potřebovat.“

Zimní turnaj 1. FC

Zimní turnaj mužů a dorostenců 1. FC Přerov dospěl do finální části. K vyluštění tajenky, kdo se stane vítězem turnaje, chybí pouze znát výsledek nedělního utkání mezi staršími dorostenci 1. FC Přerov a Bystřice.

Pokud zvítězí domácí dorostenci jakýmkoli rozdílem, jsou vítězové oni, pokud nezískají všechny tři body, stanou se vítězi muži Újezdce. Hraje se do 17.15 hodin, před nimi nastoupí v dohrávce mladší dorostenci 1. FC proti Tovačovu (15.30). Toto klání určí, kdo si odnese Černého Petra v podobě posledního místa na turnaji.

O víkendu Hranice zdolaly Tovačov 5:2 (2:2). Pecha dosáhl hattricku, další góly přidali Cvešper a Doležel, za poražené se trefili Navrátil a Horák. V důležitém utkání Bystřice s Újezdcem šlo o čelo tabulky, když i Bystřice mohla pomýšlet na celkové vítězství v turnaji. Újezdec utkání zvládl lépe, zvítězil 2:0 (1:0) brankami Zlámala a Zbožínka.

Starší dorostenci 1. FC Přerov uštědřili Prostějovu rukavici 5:0 (2:0), do střelecké listiny se zapsali Čechák 2, Holub, Machač a Daniel Navrátil. Mladší dorostenci domácího klubu vylovili ze souboje s Želatovicemi první bod na turnaji za remízu 3:3 (2:0). První gól si daly Želatovice samy, na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Daniel Navrátil. Soupeř potom otočil vývoj třemi zásahy Mlčocha, Calábka a Davida Bobšiaka. Těsně před koncem dotlačil Daniel Navrátil centr Zatloukala do želatovické brány a vyrovnal.

Nejlepším kanonýrem turnaje je hranický Pecha s dvanácti brankami. Toho z uctivé vzdálenosti sledují Čechák s osmi trefami a Daniel Navrátil se sedmi zásahy do černého z pořádajícího klubu. Pět branek si připsal Kocourek z Prostějova a Schlehr z 1. FC Přerov, tomu na pět gólů stačil jediný zápas, kdy „vypomáhal“ starším dorostencům 1. FC vzhledem k jejich marodce.

Turnaj starších žáků

Zimní turnaj žáků 1. FC Přerov už zná svého vítěze, je jím béčko starších žáků Hranic, i když zbývá dohrát poslední zápas 1. FC Přerov – Brodek (sobota 15.30).

Rezerva Hranic si poradila s Brodkem 6:1 (2:0), po dvou brankách vítězů vsítili Marek, Tomečka a Holoubek, za poražené dosáhl čestného úspěchu Kouřil.

Bez branek skončilo klání béček Hranic a 1. FC Přerov. Mladší žáci Prostějova dosáhli prvního vítězství na turnaji 3:1 (2:1) nad Brodkem, a tím se jim podařilo opustit poslední příčku tabulky a na dno poslat svého soupeře. Za Prostějov se zapsali do střelecké listiny Cigan 2 a Sečkář, za Brodek Kouřil.

Želatovice si upevnily pozici vicemistra v turnaji vítězstvím nad Kozlovicemi 5:3 (3:1). Aby se utkání vůbec odehrálo, muselo dojít k šarádám a „půjčení“ hráčů. Za Želatovice skórovali Navrátil 2, Dostál, Svoboda a Hanák, za poražené Caletka 2 a Pelikán.

Tabulce střelců vévodí hranický Nehyba s osmi trefami, jeho klubový kolega Marek vyslal šest gólových projektilů. Pět branek si připsali Halamíček z 1. FC Přerov, Hanák s Navrátilem z Želatovic a Holoubek z Hranic.

Další družstva v přípravě

Velmi dobrou přípravou pro žákovská áčka byla utkání proti jednomu z nejlepších slovenských klubů Dukle Bánská Bystrica. Starší áčko po bezbrankovém poločase odešlo nakonec poraženo 0:3 a mladší áčko v napínavém souboji prohrálo 4:5 (3:4). Branky za Přerov: Mlčoch 2, Dlouhý, Zedek.

Mladší béčko žáků odjelo do Starého Města, aby se střetlo se Slováckem. Prohrálo však 2:6 (1:2), za Přerov stříleli Svatoš a Vajda. Přerovký trenér Švehlík okomentoval zápas těmito slovy: „Hráči Slovácka byli lepší po technické stránce a zaslouženě zvítězili. Mrzí mne nepovedený závěr utkání, musíme ještě hodně trénovat.“

Starší přípravka skončila na turnaji v Bystřici na sedmém místě.

Ženy 1. FC nastoupily do druhého přípravného střetnutí proti Holešovským holkám a vyhrály 4:2 (2:0). Hattrickem se může pochlubit Mokrušová, branku přidala Glozygová. „Utkání bylo odehráno ve slušném tempu a splnilo svůj účel. Škoda jen, že z důvodů nemoci a zranění jsme nemohli vyzkoušet větší množství hráček. Potěšitelná je stoupající forma většiny týmu," řekl Radek Vyskočil, kouč přerovských žen.

Víkend

O víkendu čeká muže 1. FC Přerov poslední utkání na turnaji 1. HFK Olomouc, kdy nastoupí proti diviznímu družstvu Hranic (neděle 10). Dorostenci mají na pořadu již zmiňovaná utkání zimního turnaje, ale ještě předtím se v sobotu představí v Kroměříži. Áčka žáků se postaví doma proti SK Prostějov (sobota 9 a 10.30), béčka žáků přivítají ve stejné časy, ale o den později, své vrstevníky z Hranic. Starší přípravka „nesleze“ ze svého kolotoče turnajů, tentokrát odjíždí do Olomouce.