Ani jedno družstvo nechtělo toto utkání prohrát. Havířov by si značně zkomplikoval boj o udržení v soutěži a Hranice by opustily klidnější střed tabulky.

Takže v první půli byl k vidění spíše nezáživný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Tu největší z nich měli hosté ve 30. minutě, ale nastřelili tyč.

Hranice mohl dostat do vedení Modelský, ovšem neuspěl. V předposlední minutě první půle si havířovský útočník obhodil Krále a Anastázovský jej v šestnáctce podkopl.

Z následné penalty se Urban nemýlil a poslal hosty do vedení. Druhá půle byla již zajímavější. O vyrovnání se postaral Richter, který po rohovém kopu dorazil míč do sítě. Jenže soupeř se opět ujal vedení, to když zaváhala stoperská dvojce domácích.

Útočník Urban si oba tyto beky hlavou obhodil a brankáři Majerovi nedal šanci. Hranicím se naštěstí vydařilo střídání. V závěru si vytvořili tlak i šance volající po gólu.

V 78. minutě právě střídající Vavřík nádhernou střelou z dvaceti metrů vyrovnal na 2:2. I když v závěru byl tlak domácích drtivý, strhnout vedení na svou stranu se jim už nepodařilo.

SK Hranice - FKM Havířov 2:2 (0:1)

Branky: 55. Richter, 78. Vavřík - 44. Blažek (pen.), 65. Urban.

Sestava SK Hranice: Majer - Bočan, Verchola, Král, Anastázovský - Modelský, Richter, Málek, Ferenc (46. min. Kufa), Rebenda (70. Vavřík), Dohnal (85. Bušina).

„Šli jsme do zápasu s jasným cílem, a to vyhrát. Bohužel zkušení hráči, kteří by měli být v takových utkáních tahouny týmu, až na Richtra nebyli. Nová akvizice ze Slovenska Matúš Verchola se ukázal, že bude platným hráčem do závěrečných bojů,“ řekli trenéři Lubomír Kubica a Radek Průcha.

(skH)