Úvod střetnutí nenasvědčoval celkem vysoké porážce hostí, to když už ve čtvrté minutě postupoval na branku Havířova Vavřík, obešel i gólmana, ale jeho zakončení bylo nepřesné.

Útočná fáze soupeře byla produktivnější. Je však pravdou, že mu to umožnila i špatná obranná činnost Hranic. Ve 14. minutě na prodlouženou hlavičku naběhl Bartoš a nedal brankáři Majerovi šanci.

Ve 36. minutě si všiml špatně postaveného brankáře hostující Dohnal, ale jeho přehození skončilo nad. O chvíli později obešel levý záložník MFK tři hráče, na jeho centr naběhl zcela nepokrytý Kisel a bylo to 2:0. Ještě před odchodem do kabin zachránil Majer opět vyložené šanci Bartoše.

I úvod druhé třičtvrtěhodiny patřil hranickým fotbalistům. V 55. minutě snížil Dohnal po kolmé přihrávce mezi obránce od Vavříka. Když tlak Hranic gradoval, podběhl brankář Majer rohový kop a Starý zvýšil na 3:1. O dvě minuty později opět z rohu hostující obrana zaspala a Starý upravil na konečných 4:1.

MFK Havířov - SK Hranice 4:1 (2:0)

Branky: 63. a 64. Starý, 15. Bartoš, 39. Kisel - 55. Dohnal.

Sestava SK Hranice: Majer - Bočan, Kufa, Král (74. Kundrát), Michálek - Modelský, Kuchař, Bušina, Ferenc (77. Chrastina) - Vavřík, Dohnal.

„Hráči propadli v obranných činnostech. Začátky poločasů byly sice v naší režii, ale chyby z důvodu nedůsledností při určitých vzniklých situacích, jakož i osobní nekázně v nacvičených herních momentech, již po několikáté vedou k nulovému efektu. Některým hráčům chybí odpovědnost, míra sebekritiky, v kritických fázích hry i srdíčko, a to vše z velké části rozhoduje o výsledku. Proto jsme tam, kde jsme. Do jarní části sezony je nutno mnoho změnit,“ řekl trenér hostí Lubomír Kubica.