A že to bude začátek pěkně pikantní, o to se postaral los soutěže. Přerov přivítá již tuto sobotu od 16.30 hodin na stadionu Spartaku Přerov v derby městského rivala z Kozlovic.

Už souboje obou družstev v minulém ročníku přilákaly velmi slušné návštěvy, věřme, že i o víkendu uvidíme kvalitní kopanou v podání obou týmů. Pro návštěvníky jsou připraveny slosovatelné vstupenky o hodnotné ceny.

Podle umístění z posledního ročníků budou hosté favoritem klání, ovšem derby je derby.

V přípravě 1. FC Přerov nejprve vyhrál v Domažlicích 5:0, neuspěl v Hranicích 1:2 a na Povodňovém turnaji v Troubkách skončil druhý. Poté zdolal Spartak VTJ Lipník 7:0 a nakonec s béčkem Slovácka, účastníkem MSFL, prohrál vysoko 1:7. Jedinou branku Přerova vsítil Schlehr.

Trenér Ditrich s asistentem Polou, který je současně i členem kádru hráčů, nominovali do mužstva tyto hráče: Fikr, Negyesi, Hrabal, Hýbner, Mrázek, Samohýl, Cigánek, Pavel Matyáš, Jakub Matyáš, Václavíček, Bernard, Gřešák, Jelen, Střelec, Schlehr, Jemelka, Liška, Smékal a Novotný.

O víkendu pokračovala příprava dalších družstev 1. FC Přerov. Mimo již uvedené muže prohráli starší dorostenci s Kroměříží 1:3 (0:2), když jedinou branku vsítil Lukáš. Mladší dorostenci se stejným soupeřem remizovali 1:1 (1:1), autorem gólu byl Pavelka.

Áčka žáků se střetla rovněž s Hanáckou Slávií, ale naopak na půdě soupeře. Starší áčko prohrálo 2:4 (1:3), branky 1. FC zařídili Kovařík a Kratochvíl. Mladší áčko remizovalo 2:2 (1:1), do černého se trefili Kubíček a Doupal.

Do posledního přípravného dvousouboje nastoupí v neděli dorostenci doma proti SK Hranice (10 a 12 hodin). Zbylé týmy odjíždějí za přípravou na hostující trávníky.