Nahřišti soupeře se utkají s družstvem Velké Karlovice - Karolinka. Položili jsme proto Lubomíru Kubicovi, sekretáři klubu a současně jednomu z trenérů týmu mužů SK Hranice, pár otázek.

ROZHOVOR

Jak probíhala příprava?

Přípravu na jaro jsme začali v prvním lednovém týdnu tohoto roku. Jako obvykle začala hrubou přípravou s využitím okolního terénu.

Současně se v týdenním mikrocyklu využívala tělocvična a dvakrát týdně posilovna. Celý průběh zimního přípravného období byl protkán třinácti přípravnými utkáními, která se hrála na umělých travách v regionu se soupeři 1. A. třídy až po třetí ligu.

I když některé výsledky jsou tak říkajíc divoké, myslíme si, že se ukázaly možnosti a schopnosti jednotlivých hráčů a družstva jako celku.

Jak vypadá kádr na jarní sezonu?

Když se podíváme na jarní soupisku, zjistíme, že odešli tři hráči základní sestavy. Zejména Aleš Michálek v obraně a Marek Fiala, a jeho góly budou určitě chybět.

Do kádru byli zařazeni čtyři dorostenci a ještě další měli možnost zúčastnit se tréninkového procesu mužů. Strategie výboru FO co se týče kádru je jasně vidět v tom, že z devatenácti hráčů je patnáct členů našeho klubu.

To tady nikdy nebylo. Je však pravdou, že na vyšší soutěž by se musel tým posílit. Vždyť i co se týče průměru věku, ten činí 21,5 let.

Jen Baník Ostrava B má v této soutěží nižší věkový průměr. A to má hráče vybrané z celého regionu a navíc s tréninkovými možnostmi na špičkové úrovni.

My jsme vsadili na vlastní mladé hráče a jako trenéři doufáme, že nás a širokou fotbalovou veřejnost nezklamou. I talentovaní hráči, kteří netrénují pravidelně čtyřikrát týdně, mají v této soutěži minimální šanci.

Fotbal jako takový má obrovskou základnu. Když se podíváte po okolí Hranic, tak se na rozdíl od jiných sportů hraje takřka v každé vesnici.

Jak již bylo řečeno jinými, kostel, fotbalové hřiště a hospoda jsou nedílnou součástí obce, městečka či města. Z devadesáti procent každý začíná s fotbalem, a když mu to nejde, tak zkouší jiný sport. A proto je minimální šance se prosadit ve vyšším fotbale.

Co očekáváte od jarní části soutěže MSD?

Boj o postup a zejména o záchranu. Podívejte se na tabulku. Napostup si brousí zuby jak Kravaře, které posílily hráčsky i ekonomicky, a Baník Ostrava B, kterému je tato soutěž jako rezervě ligovému týmu málo.

Naopak v této soutěži není ani jeden celek, který by chtěl spadnout. Jak Vsetín, tak i Havířov rovněž posílili a Karlovice jsou týmem se silným funkcionářským a finančním zázemím.

Takřka ve všech družstvech jsou hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží, a dokonce i placení zahraniční hráči. Takže vidíte, že boj o záchranu bude tuhý.

Co očekáváte v jarní části soutěže MSD od vašeho celku?

Náš tým má celkem solidní bodový základ. Jde o to jej nepromrhat. Bude hodně záležet na úvodu soutěže.

Jedeme do Karlovic, pak nás doma čeká jeden z nejlepších celků Rýmařov, a potom hrajeme u tradičního rivala z MSFL v Bystřici pod Hostýnem.

Společně s trenérem Radkem Průchou věříme, že budeme jako na podzim předvádět ofenzivní líbivý fotbal, jaký je vlastní tomuto mladému celku.

Jak se díváte na ambice okolních družstev Hranicka?

V krajském přeboru to Ústí i Opatovice budou mít složité se záchranou. Krajský přebor je celkem kvalitní soutěž s hráči, kteří prošli vyšší soutěže.

Záchrana je vždy o úvodních výsledcích soutěže. Oba týmy mají zkušené vedení, takže věřím v jejich záchranu.

V 1.B třídě by při vší úctě k ostatním týmům Bělotínu postup neměl uniknout. Má celkem dobrý kádr i na vyšší soutěž, zkušeného trenéra a zejména funkcionářsky hodně porostl.

Myslím si, že finanční podmínky rovněž nebrání v tom hrát vyšší soutěž. Našemu sousedu Dukle Hranice by rovněž postup a zatím 1. B třída slušela. Má kvalitní funkcionářské zázemí a schopné trenéry.

Dukla, jelikož nemá vlastní odchovance, je zcela závislá na hráčích z okolí. Záleží na schopnostech vedení a na finančních podmínkách, jak toto družstvo posílit. Nutno podotknout, že se jim to daří a věřím, že vyšší soutěž uhrají.

Radim Žingor