Naštěstí přijel soupeř, který jim to umožnil a porazil se skoro sám. Již v sedmé minutě se domácí dostali snadno do vedení, když Janásek s přehledem potrestal chybu hostujícího Frieba. Ve 24. minutě šli domácí již do dvoubrankového vedení.

Centrovaný míč z levé strany na poslední chvíli tečoval hlavou hostující Planička a brankář Svozil již neměl žádnou šanci. Litovel se potom snažila výsledek korigovat, ale akce J. Kvapila skončila rohovým kopem a hlavička Zavadila šla těsně nad břevno.

Až ve čtyřicáté minutě se litovelští znovu dostali do zápasu, když Planička našel před vápnem Seyfrieda, který přistrčil míč Zavadilovi, a na jeho ránu k tyči byl brankář Bělík krátký. Druhý poločas se litovelským vůbec nepovedl.

Domácí mohli skórovat již v 54. minutě, kdy zůstal v pokutovém území zcela volný Ondroušek. V sedmdesáté minutě se ve vápně zase uvolnil Janásek, ale brankář Svozil mu střelu chytil. O dvě minuty později již takové štěstí neměl, když centr Klvani propadl až za jeho záda.

Klvaňa se potom zasloužil i o poslední branku domácích. Po jeho střele brankář Svozil neudržel míč a nejstarší hráč na hřišti Rolinc se postaral o debakl hostí.

FKM Opatovice - Tatran Litovel 4:1 (2:1)

Branky: 7. Janásek, 24. vlastní, 72. Klvaňa, 76. Rolinc - 40. Zavadil.

Sestava Opatovic: Bělík - Pala, Bartošík, Bernard - Matýska, Ondroušek (79. Masařík), Strnadel, Vinklárek, Klvaňa - Rolinc (88. Černotský), Janásek (84.Stratil). Trenér Ladislav Stratil.

(pb)