Oba týmy začaly opatrně se zajištěnou obranou. Účet zápasu mohl otevřít domácí Liška. Nejprve mu posadil na hlavu centr Schlehr, ale hostující gólman Mánek byl na místě.

Potom ideální kolmici vymyslel Koutný, Liška obešel i brankáře, ale nastřelil pouze tyč. Na místě byl gólman Kozlovic při šanci Schlehra. Ve 32. minutě se za asistence Koutného dostal do šance Jemelka, obstřelil brankaře a Přerov vedl.

Jedna z mála šancí hostů se narodila po zaváhání gólmana Fikra při vysokém míči, ale tu domácí beci zažehnali.

I po změně stran byl 1. FC Přerov aktivnější. Zvýšit mohl opět Jemelka po přihrávce od Hrabala, následovně pak putoval míč po ose Liška, Bernard ke Koutnému, ale novic v domácím dresu měl vychýlenou mušku.

Střídající Jakub Matyáš podnikl únik po křídle, přihrál pod sebe Jemelkovi, ale ten minul soupeřovu svatyni. V 86. minutě se měnil stav na ukazateli skóre po druhé.

Bernard vnikl do vápna, tam ho fauloval Kušner a nařízenou penaltu proměnil domácí kapitán Václavíček – 2:0. Poté rozhodčí Štětka správně přidal osm minut nad stanovenou hrací dobu za ošetřování hráčů.

V nich byli lepší hosté. Výsledkem zvýšeného úsilí byla branka Vrby, který umístil hlavou centr z boku za Fikrova záda. Víc však již kozlovičtí nestihli.

První plný bodový zisk si tedy připsali domácí. Příslibem pro 1. FC Přerov je skutečnost, že do hry se zapojilo pět hráčů, kteří ještě minulý rok nastupovali za dorostence.

Trenéři po zápase určili nejlepší hráče z obou družstev – hostujícího Vyplela a domácího Schlehra.

Před utkáním byla v obou táborech cítit rivalita. Je ale potřeba pochválit aktéry obou týmů za fér vystupování a vzájemnou úctu, což ještě vyšperkovalo nejen sportovní, ale i společenskou úroveň derby. Je vidět, že divák z regionu o fotbal zájem má, a že by si zasloužil, aby mu okresní město nabídlo vyšší soutěže.

Poslední přípravná utkání absolvovaly oba týmy dorostenců 1. FC Přerov v Hranicích, které budou jejich soupeřem i v MSDD. Starší remizovali 1:1, o poločase vedli 1:0, to když unikl Lukáš a jeho centr si domácí obránci srazili do vlastní sítě. Paradoxem je, že druhá půle bylo ze strany 1. FC Přerov lepší, ovšem Hranice vyrovnaly.

Mladším dorostencům se nepovedl první poločas a prohráli jej 0:2. Po příchodu z kabin to však byl jiný tým a brankami Janováče, Navrátila a Zaorala obrátili skóre ve svůj prospěch na 3:2. Mimo tyto zásahy ještě několikrát orazítkovali tyče hranické branky.

Áčko starších žáků obhajovalo loňské prvenství na turnaji v Uničově. Putovní pohár však domů nedovezlo, protože skončilo na čtvrtém, posledním místě. Jejich mladší kolegové pod vedením realizačního týmu Smékal, Hrabal, Zedek polykají dávky na soustředění v Čekyni.

Béčka žáků si pozvala Hanáckou Slávii Kroměříž. Starší na svého soupeře nestačili a odešli poraženi 0:3 (0:1). Mladší béčko se stejným soupeřem prohrálo poločas hrozivě 0:4. Chlapci však zvedli po změně stran hlavy a konečný výsledek zněl 4:5 v jejich neprospěch. Branky zaznamenali Aleš Jedlička, Dýčka, Vágner a Chytil.

Víkendový program 1. FC Přerov je ve znamení mistrovských i přípravných utkání. V sobotu zahajují dorostenci mistrovskou anabázi MSDD v Zábřehu na Moravě, muži budou chtít překvapit v neděli od 10.15 hodin v Olomouci na hřišti 1. HFK proti tamnímu béčku.

Áčka žáků pokračují v přípravě – odjedou do Chropyně (neděle 9 a 10.30 hod.), stejně tak v přátelských soubojích pokračují béčka žáků, která přivítají SK Uničov B (sobota 9.30 a 11 hod.).