Naštěstí však hráči nechali ostych v šatně a po bojovném výkonu, podepřeném i tím, že brankář Fikr zlikvidoval dvě penalty, vydolovali velmi cenné body. Dorostenci si neporadili s Břeclaví, starší zachraňovali bod v samém závěru, mladší hostům dokonce přenechali body všechny.

Áčka žáků přivítala Tescomu Zlín. Starší bohužel neuspěli, mladší získali první ligový bod za remízu. Rezervy žáků si poradily s Novými Sady. Ženy importují body z nebezpečného Krnova.

Muži

1.FC Přerov – FC TRUL Mikulovice 2:0 (2:0)

Již od úvodního hvizdu zdobily hráče 1.FC dobré fotbalové vlastnosti jako je nebojácnost, bojovnost a týmový duch. Ani štěstí se neobrátilo zády a záhy přišlo na svět vedení po brankách Řeháka a Lišky.

Kdyby potom využil Novotný svou šanci při nepovedené malé domů, kdy na něj zívala prázdná brána, mohlo být rozhodnuto. Jmenovaný však výhodný okamžik prováhal a hosté byli stále ve hře. A začaly se dít věci.

Fikr neudržel lehký centr v rukavicích, hlavní rozhodčí nepotrestal následný faul na něj přerušením hry, nechal hru pokračovat, Petráš musel zatáhnout za záchrannou brzdu tím, že zabránil rukou vniknutí míče do sítě.

To pro něj znamenalo předčasný odchod do sprch - červená karta a nařízená penalta. Svou chybu Fikr napravil a pokutový kop zlikvidoval. Hosté se snažili po přestávce využít nabídnutou početní převahu. Navíc jim rozhodčí nabídl možnost další „desítky“, ale osobností utkání byl Fikr, který ji opět zneškodnil.

Zmařená šance vhodila na Mikulovice deku, domácím naopak dodala sílu dotáhnout zápas do vítězného konce, kdy mohl pečetit výsledek střídající dorostenec Riedl.

Branky: Řehák, Liška

Starší dorost

1. FC Přerov - MSKBřeclav 1:1 (0:0)

Vzhledem k promočenému trávníku se muselo utkání odehrát na umělé trávě, která má v Přerově minimální rozměry určené pro mistrovské soutěže. V prvním poločase podržel své spolubojovníky gólman Bělík, šance domácích měli postupně Machač, Schlehr a Hrabal, ale se zakončením byli na štíru.

Po příchodu z kabin měli zvlhlý prach Břeclavané i domácí Machač s Táborským. Přišla však 72. minuta a Přerovu ztuhly rysy. Bělík řešil vyběhnutím jednu ze situací, na míč však nedosáhl a toho Břeclav využila k otevření skóre.

1.FC potom vrhl všechny síly do vyrovnání. Schlehr trefil jenom zeď, ale po rohovém kopu se přece jenom prosadil hlavou Riedl a vyrovnal.

Branka: Riedl

Mladší dorost

1. FC Přerov - MSKBřeclav 0:1 (0:1)

Pokud se nepočítalo se ztrátou u staršího dorostu, tak s možným klopýtnutím u mladšího dorostu se nepočítalo vůbec. Do poloviny prvního poločasu se hrálo bez vyložených šancí, ovšem přišla 21. minuta, únik hostů po pravém křídle, nezablokování přízemního centru mezi penaltu a malé vápno, kde číhal osamocený, nikým nekrytý útočník hostů, a ten nedal gólmanovi Judasovi šanci.

Za zmínku na straně aktiv Přerova stojí v první půli ještě Tihelkova hlava nad po rohovém kopu a Lukášova střela. Křečovitá hra na malém prostoru už ovoce nepřinesla.

Žáci

ÁČKA žáků neměla po výprascích na Sigmě Olomouc snadnou úlohu. Do Přerova přijela Tescoma Zlín a čekalo se, zda obě utkání nebudou mít podobný průběh jako minulý týden.

Starší áčko sice prohrálo 2:0 (0:0), ale dlouho drželo se ševci krok a teprve chyba gólmana Huňky, který pustil za svá záda slabou střelu, dostala hosty na koně.

Áčko mladších žáků se postaralo o malou senzaci, když svému soupeři sebralo bod za remízu 1:1 (0:0). V 57. minutě využil Pochyla nedorozumění zlínské obrany a proměnil je ve vedoucí gól Přerova. Hosté pak už jen stačili vyrovnat na spravedlivou remízu.

Béčka žáků si poradila s Novými Sady. Starší hodili soupeři rukavici v podobě výsledku 5:0 (2:0). Do střelecké listiny se zapsal Pelikán 2x a po jednom zásahu přidali Řehák, Bubeník a Grečmal.

Navíc ještě domácí několikrát orazítkovali tyče a břevno olomoucké brány. Ani mladší rezerva se nenechala zahanbit a vyhrála 2:1(1:0). Střelecky se prosadil dvěma brankami Patrik Jedlička. Přerov mohl zvítězit daleko větším rozdílem, ale mířidla domácích byla chybně seřízena.

Ženy

Krnov – Přerov 0:1

Branka: Glozygová.

Jedou do Rimini

Po dobrém začátku v MSLŽ jedou přerovské fotbalistky změřit své síly do italského Rimini. Přerovanky se od 15. do 18. října zúčastní mezinárodního turnaje, na kterém nebudou chybět týmy z Dánska, Německa, Polska, Ruska, Švédska či domácí Itálie.

Příští utkání

Tento víkend odjíždějí muži do Jeseníku, dorostenci do Veselí na Moravě, áčka žáků bude hostit Opava, béčka odjíždějí do Šternberku. Přerovské ženy se představí ve Valašském Meziříčí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika