Starší dorost, MSDD sk. E

FKM Přerov - SK Hranice 0:1 (0:1)

Hráči Hranic se na hřišti Přerova předvedli v dobrém světle a pod vedením nového trenéra Zdenka Hoffmanna odvezli z horké půdy všechny body. Zápas byl vyrovnaný, nepostrádal nasazení a bojovnost, prostě všechny prvky derby.

Nebylo pochyb o tom, že kdo vstřelí gól, vyhraje. To se potvrdilo do přestávky, když se hranickým hráčům podařilo z rychlého brejku vstřelit Radimem Kundrátem rozhodující branku. Boj se ovšem odehrával i celý druhý poločas a o to je vítězství cennější.

Branka: Kundrát

Sestava: Kušner - Menyhard, Kundrát, Kočíb, Cvešper.Fiurášek, Jemelík, Kostka, Mynář, Pompa, Křenek, Horák.L, Horák Z, Doležel Trenéři: Hoffmann, Hegar

Mladší dorost, MSDD sk. E 1.

SK Přerov - SK Hranice 1:1 (0:0)

Branka: Pecha

Starší žáci A, MSŽD sk. E

SK Hranice - SULKO Zábřeh 0:0

Domácí byli po celé utkání lepším týmem, ale nedokázali vstřelit gól. Ani ty nejvyloženější šance hráči Hranic neproměnili. Pro hosty tak skončilo utkání hodně šťastnou remízou, pro domácí roztrpčením po mnoha zahozených stoprocentních šancích.

Sestava SK: Nakládal - Bruštík, Kalous, Žerávek, Janovský – Hlavica (45. Zelenay), Dobeš, Halašta, Erla - Nesrsta, Hrdlička

Mladší žáci A, MSŽD sk. E

SK Hranice – Zábřeh 0:0

Domácí přivítali na své půdě jedenáctý Zábřeh na jehož kontě bylo zatím jediné vítězství a jedna remíza. Očekávalo se tedy jasné vítězství Hranic. Jenže hosté nastoupili v defenzivě s viditelnou fyzickou převahou, úspěšně bránili a dokázali nakopávanými balóny i zaútočit.

Útočný potenciál hostů už ovšem nebyl na takové úrovni a končil chabou koncovkou nebo spolehlivým vyběhnutím domácího brankáře. Druhý poločas se domácím dařilo obranou řadu postupně nahlodávat a vytvářet si šance z kategorie tutových.

Zuby si však postupně vylámali Šerý, Vladík a Dán. Posledně jmenovaný měl mimo jiné možnost trestného kopu ze šestnácti metrů, ale míčem našel uprostřed brány stojícího malého gólmana.

Sestava: Spurný - Machač, Vanduch, Sadil, Magula - Ančinec, Uličník, Sobek, Vladík - Dán, Šerý

Starší žáci B, kraj přebor Ol KFS

FK SAN - JV Šumperk - SK Hranice B 1:1 (1:0)

Utkání o průběžné první místo tabulky odehráli v neděli konečně kompletní starší žáci SK Hranice B na umělé trávě v Šumperku. Soupeř nastoupil také v nejsilnější sestavě a na úrovni zápasu to bylo opravdu znát.

Od samého začátku se odehrával urputný boj o každý kousek hřiště. Hned ve druhé minutě rozehrál rychle Žingor přímý kop na Stryka, který ovšem samostatný únik nezakončil střelou.

O rok starší domácí hráči hranické fyzicky přehrávali, ale hosté vše nahrazovali nezdolnou bojovností. V 17. minutě ovšem přišla chyba Vyky na levém kraji obrany a Snášel střelou okolo brankáře otevřel skóre. Šumperští měli nadále míč častěji na svých kopačkách a neustále se snažili zakončovat ze všech pozic.

Chovanec však byl vždy na svém místě. O poločasové přestávce nabádali trenéři hranické hráče nadále k trpělivé hře ze zajištěné obrany, což se nakonec ukázalo jako správná volba. Hosté se snažili eliminovat převahu domácích kombinační hrou po celém hřišti, ale šumperští se dostávali převážně po křídelních prostorech do šancí. Ve druhém poločase chytající Tomečka však za vydatné podpory obětavě bránícího zbytku mužstva neinkasoval.

A když se v 57. minutě po rohovém kopu trefil střelou po zemi z hranice pokutového území Zezulka, odvezli si hraničtí jako první mužstvo v této sezoně ze Šumperka cenný bod.

Chlapcům je potřeba za předvedený výkon a nezdolnou touhu po úspěšném výsledku poděkovat. „Utkali jsme se s nejlepším mužstvem soutěže, ale výkon našich hráčů byl neméně skvělý. Většina hráčů si sáhla proti o rok až dva starším hráčům až na dno svých sil. Zápas snesl to nejpřísnější měřítko,“ pochvaloval si trenér Hranic Radim Žingor.

Branka SK: Zezulka.

Sestava: Chovanec, Siegel, Zbruž, Zezulka, Vyka, Frydrych, Holoubek, Žingor, Stryk, Nehyba, Marek, Tomečka, Šnejdrla, Molnár, Zvirinský, Šumšal, Hoffmann, Kelar.

Přípravka starší A, soutěž minifotbal Ol KFS

SK Hranice A - HFK Olomouc A 0:1

SK Hranice A - HFK Olomouc B 12:0

Sestava a střelci: Částečka, Hrazdil, Olšák, Sedláček, Mičkal, Vladař, Smékal 3, Pavlištík 3, Škrobánek 2, Vanek 3, Těšický, Nedorostek 1, Šustal, Vitonský

Starší přípravka B, soutěž minifotbal Ol KFS

SK Hranice B - HFK Olomouc B 7:0 (3:0)

SK Hranice B - HFK Olomouc A 0:1 (0:1)

Branky SK: Král 2, Poláček 2, Zobaník 1, Lapeš 1, Kádě 1

Sestava SK: Lapeš, Jemelka, Chaloupka, Nedělka, Zobaník, Král, Poláček, Kádě, Martinek, Plaskura, Andrýsek, Marek, Joukl, Spurný, Klvaňa

Přípravka mladší A, soutěž OFSPřerov

Poslední turnaj podzimní části v soutěži mladších přípravek absolvovali hraničtí mladíci v sobotu. Celou podzimní část sezony nastupovali proti starším klukům a zápas od zápasu bojovali s narůstajícím zapálením. Jako všichni, kteří začínají a učí se … prohrávali.

Nikdo jim to ale nevyčítal a všichni včetně trenérů a rodičů měli velkou radost z jejich snažení a zapálení pro hru. Škoda, že se malým fotbalistům nedařilo vstřelit aspoň jednu branku.

To se však mělo změnit na posledním turnaji a právě na domácí půdě. Předzvěstí už byl zápas proti Lipníku, kdy hraničtí poprvé uhráli poločasovou bezbrankovou remízu.

Proti silnějším Hustopečím a unaveni z předchozího boje Hranice prohrály 5:0, což však byla jen předzvěst jejich posledního náporu v zápase proti starším kamarádům hrajícím pod hlavičkou Mladší přípravky B.

Starší kluci ukolébaní dosavadními vítězstvími v soutěži a snahou nastřílet co nejvíce branek zapomněli na „zadní vrátka“ a po rychlém protiútoku jim vstřelili hraničtí nejmenší svůj první historický gól v soutěži. I když nakonec i v tomto utkání mladíci prohráli, tak pro trenéry a rodiče stejně stali vítězi .

„Moc se těšíme na zimní turnaje a další góly v soupeřových sítích. Kluci děkujeme,“ řekli trenéři týmu.

SK Hranice A – VTJ Lipník 0:4

SK Hranice A – Sokol Hustopeče 0:5

SK Hranice A – SK Hranice B 1:6

Sestava Hranic: Bačík, Čagan P., Čagan T., Helešic M., Helešic R., Hendrych, Holoubek, Janík, Králík, Kunovský, Nejedlý, Orság, Pak, Plachý, Siegel, Šostok.

Přípravka mladší B, soutěž OFS Přerov

SK Hranice B - Sokol Hustopeče 1:0

SK Hranice B - VTJ Lipník nad Bečvou 3:0

SK Hranice B - SK Hranice A 6:1

Sestava a střelci: Březík, Duda 1, Klvaňa, Marek 3, Nedorostek, Poláček 1, Popelka, Kopecký, Šustal, Vitonský, Čambor, Frydrych 1, Páleník 1, Šidlík, Vymětalík 3.

(skH)