Sestava hostujícího celku, který skončil v loňském ročníku na čtvrté příčce, nedoznala výrazných změn. A bylo to na jeho hře znát. Zejména zkušení středopolaři, třicetiletí Orság a Přecechtěl ovládli střed hřiště.

Takže místo úvodního tlaku hranických to byl naopak soupeř, jenž se snadněji dostával do slibných situací. Jediná šance domácích se naskytla v 37. minutě, kdy po rohu pálil Kuchař vedle.

Ovšem v zápětí po křižné střele zcela nepokrytý Bochňák poslal hosty do vedení. Vzápětí však pro nesportovní chování dostal žlutou kartu. A jelikož už jednu měl, následovala červená a to se později ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorům ve vývoji utkání. Po změně stran hra domácích ožila.

Trenéři částečně změnili rozestavení a jejich svěřenci začali lépe kombinovat, využívali více křídelních prostorů a hned to bylo na jejich hře znát. Již ve 49. minutě se střelecky prosadil Ferenc a srovnal.

V 76. minutě Kufa ze standardní situace z dvaceti metrů trefil nádherně horní růžek branky a dostal Hranice do vedení. A když se o chvíli později střelecky prosadil ještě Kundrát, bylo o výsledku rozhodnuto.

V závěru se sice Rýmařov snažil o presing, kdy napadal na půlce domácích, ale do brankové situace se nedostal.

SK Hranice – TJ Jiskra Rýmařov 3:1 (0:1)

Branky: 49. Ferenc, 76. Kufa, 79. Kundrát – 39. Bochňák.

Červená karta: 39. Bochňák (Rýmařov). Diváci: 250.

Sestava SK Hranice: Majer – Michálek, Kufa, Král, Bočan (46. Kundrát) – Chrastina (64. Vavřík), Modelský, Bušina, Kuchař – Dohnal (78. Punčochář).

„Hráči se v první půli nedokázali vyrovnat s velkým psychickým tlakem vyplývajícím z postavení v tabulce. O jejich bezradnosti svědčil závěr prvního poločasu, kdy místo aby soupeře přitlačili k brance, hráli opatrně a navíc chybovali. Ve druhé půli se obraz hry rapidně změnil, což se projevilo i brankově,” řekli trenéři SK Hranice Kubica a Průcha.

Další mistrovské utkání sehrají hraničtí fotbalisté v neděli na hřišti Kravař.

(skH)