Muži 1. FC Přerov mají za sebou vykročení do jarní části sezony.

Za fotbalu přejícího počasí nastoupili v sobotu v krajském přeboru doma proti FC Dolany.

Jelikož se obě družstva nacházejí na chvostu tabulky, bylo to pro ně velmi důležité střetnutí, které mohlo, ale také nemuselo nastartovat ambice pro druhou polovinu sezony.

1. FC Přerov - FC Dolany 2:1 (2:1)

Přerovský vstup do souboje byl impozantní. Již ve třetí minutě zahrával Jemelka rohový kop a míč dotlačil hrudí do sítě Samohýl. Z vedení se však domácí neradovali dlouho.

Soupeř měl v jedenácté minutě taktéž výhodu rohového kopu a kapitán Pospíšil zajistil hlavou vyrovnání. V polovině prvního dějství zahrával Přerov z pravé strany trestný kop Jemelkou, ve vápně se nejlépe orientoval Cigánek a vedení bylo zpět.

Nakonec to byla branka vítězná, protože potom se až do závěrečného hvizdu rozhodčího nikdo za záda gólmanů netrefil. Konečný výsledek 2:1 znamená důležitý tříbodový zisk.

Mládež

Do posledních přípravných utkání nastoupila na umělé trávě doma obě dorostenecká družstva proti SK Hranice. V těchto dvou utkáních padlo úctyhodných 17 gólů.

Starší dorostenci zvítězili 5:3 (1:1), branky 1. FC stříleli Gregovský 2, Schlehr, Riedl a z penalty nezaváhal ani gólman Bělík.

Za poražené se trefili do černého Chrastina, Jemelík a Vavřík. Mladší dorostenci stejného soupeře deklasovali dokonce 9:0 (4:0).

Hattrickem se mohou pochlubit Janováč s Václavíčkem, další zásahy přidali Lukáš, Zatloukal a Navrátil.

Jelikož jsou Hranice v mladší kategorii na třetím místě divize skupiny E, což je stejná soutěž, kterou momentálně proplouvá i Přerov (ten je ve skupině D), čekal se vyrovnanější zápas.

Na obranu hranických je však třeba dodat, že museli hrát v improvizované sestavě. Na svou jarní přípravnou derniéru si pozvalo áčko žáků béčko olomoucké Sigmy a prohrálo 2:4 (0:3), branky domácích Přikryl a z penalty Dostál.

Trenér Richard Švehlík řekl: „V prvním poločase jsme podali nedisciplinovaný výkon bez většího nasazení a soupeř naše chyby nemilosrdně trestal. Musel jsem o poločase zvýšit v kabině hlas.“

Áčko mladších žáků mělo za soupeře žáky Kozlovic. Ti nepřijeli v plné síle, proto došlo k jejich doplnění domácími, nicméně 1. FC prohrál 1:2 (1:0) a jediný jeho gól dal Libigr.

Roman Smékal, jeden z trenérů, dodal: „Pokud budeme chtít alespoň trochu v ligovém kolotoči držet krok, musí nastoupit v daleko větší míře zdravá agresivita a důraz.“ Rezervy žáků odstartovaly v krajském přeboru mistrovskou jarní část s Černovírem.

Zápas starších měl být podle předpokladů vyrovnaný, ale od začátku bylo jasné, že vzhledem k fyzickému vzrůstu budou mít olomoučtí chlapci navrch.

Domácí prohráli nečekaně vysoko 1:4 (1:1), jedinou branku vstřelil Přikryl. Mladší béčko částečně odčinilo výpadek svých starších kolegů a zvítězilo 4:0 (1:0), když se dvakrát trefil Baculák a po jednom zásahu přidali Doupal a Zedek.

Mistrovská utkání

O víkendu už nebude jediný tým 1. FC Přerov, který by neotevřel jarní část mistrovské sezony. Sobotní program zahájí dorostenci doma a jejich soupeřem bude brněnská Dosta Bystrc.

Starší se netají útokem na postup zpět do MSDL, v tabulce mají čtyřbodovou ztrátu na vedoucí Znojmo, ovšem jejich aktuální soupeř je na pátém místě a určitě svou kůži nebude chtít prodat lacino.

Ještě pikantnější bude souboj mladší kategorie. Přerov, vedoucí tým divize se 34 body, přivítá druhého v tabulce (31 bodů). Začíná se v 10.15 a 12.30 hodin.

Muži hrají podruhé za sebou doma, tentokrát proti Sokolu Ústí. Ani tento tým nemá body na rozhazování a opět se tedy hraje o „šest“ bodů (15 hodin). Nedělní dopoledne bude patřit ligové kopané.

Áčka žáků nastoupí doma proti FC Vítkovice (10 a 11.45 hodin). Na domácím hřišti se představí i ženy 1. FC Přerov a jejich soupeřem bude Slovan Ostrava (14 hodin).

Jedinou kategorií, která pojede hájit barvy 1. FC na půdu soupeře, jsou žákovská béčka. Ta se představí v Kralicích na Hané a zejména starší si budou určitě snažit napravit reputaci za nepovedený souboj s Černovírem.